Dovolená a pobyt v Itálii

Zábava a zajímavá místa v Itálii

Region Kampánie má co nabídnout - historická místa vykopávání, kulturní akce, nádherná příroda, která je často chráněná, a architektonické památky plné dějin. Nemůžeme zde uvést všechno, je jich příliš. Přesto se pokoušíme o průřez všemi zajímavými místy a pamětihodnostmi a prezentovat Vám je zde. Dovolená v Itálii uspokojí malé i velké cestovatele! Pokud bude Vaše dovolená příliš krátká na to, abyste navštívili všechna zde uvedená místa, můžete se sem kdykoliv vrátit. Jsme si jistí, že to nebude složité rozhodnutí.

Prázdninové domy v Itálii

  • Navštivte téměř kompletně zachovalá římská města Pompej a Herkulaneum, která poskytují unikátní náhled do každodenního života Římanů v 1. století našeho letopočtu. Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje!
  • Pobřeží Amalfi (UNESCO-světové dědictví) nejlépe poznáte během projížďky lodí.
  • Národní park Cilento (UNESCO-světové dědictví) také stojí za návštěvu: je to oblast cca. 100.000 ha velká, která se rozprostírá od tyrrhenského pobřeží až k úpatí neapolských-lukanských Apenin.
  • Palazzo Reale (Králocský palác) v Caserta, známý také jako Neapolský Versailles, oživí dějiny.

Ubytování v Itálii

Zajímavé jsou i vykopávky ve Velia (Salerno).

Ostrov Capri, nejžádanější destinace, je i vhodným cílem jednodenních výletů.

Užijte si Sorrent: hudební léto v červenci a srpnu

Sentiero degli Dei - cesta Bohů - je zážitkem nejen pro milovníky trekingu. Pěší túra Vás vede z Ageroly do Positano. Odsud se otevírá výhled na fascinující krajinu, která bere dech. Apartmány v Itálii se postarají o vaše pohodlí!

Zajímavým zážitkem je i slavnost kejklířů Napoli Street Festival ve starém městě v Neapoli (začátkem srpna).

procesí San Gennaro v Neapoli je zlatým hřebem náboženských slavností v Kampánii (první víkend v květnu)