Starobylé Castellabate, perla jižní Itálie

Působivé středověké městečko Castellabate se vzpíná na mohutném kopci nad jihozápadními břehy Tyrhénského moře v provincii Salerno. Vydejte se s námi na dovolenou v Itálii, do nádherného kraje Kampánie, ve kterém se mísí úchvatná příroda Apenin s romantickým pobřežím a množstvím nepřehlédnutelných památek.

Historie osídlení oblasti kolem Castellabate sahá až do paleolitu, město samotné bylo založeno počátkem dvanáctého století. Zarezervujte si některý z našich apartmánů v Itálii a nechte se uchvátit jedinečnou atmosférou Castellabate, vytvářenou starobylými kamennými domky a změtí křivolakých uliček.

Výlet za atmosférou středověku

Malebné Castellbate vyrostlo kolem mohutného hradu, jenž pochází z roku 1123 a během středověku skýtal obyvatelům ochranu před nájezdy Saracénů. Městečko je doslova protkáno fantastickými labyrinty kamenných schodišť, kterými vystoupáte až k dech beroucímu středověkému centru. Ne nadarmo město patří k nejnavštěvovanějším kampánským atrakcím.

Nedaleké letovisko Santa Maria di Castellabate je proslulé nádherným zálivem, lemovaným výstavními plážemi. Pozvolna klesají do azurových vod Tyrhénského moře a vy si je můžete vychutnat díky naší nabídce vil k pronájmu v Itálii. Pláže obklopují okázalé historické paláce a honosné měšťanské vily, obehnané nádhernými parky a zahradami, v nichž naleznete vítaný úkryt před horkým sluncem.

Zkuste prázdninový dům v Itálii a objevte krásy Cilenta

Nemírně romantickým místem blízko Castellbate je typická rybářská vesnička San Marco, v níž tradiční rybolov přetrval od středověku až dodnes. Spatříte zde fungující flotilu, poznáte techniky soudobého rybolovu a rovněž ochutnáte vynikající rybí speciality. V jižní části San Marca si užijete výstup na skalnatou horu Monte Licosa a z jejího vrcholu se pokocháte panoramaty celého zálivu.