San Mauro Cilento kombinuje moře s památkami i přírodou

Jedním z nejkrásnějších míst provincie Salerno je San Mauro Cilento. Čeká na vás na jihozápadním pobřeží Itálie v čarovném kraji Kampánie. Jeho hlavním lákadlem je úchvatná příroda národního parku Cilento, táhnoucího se až k nádhernému údolí Vallo di Diano. Během dovolené v Itálii zde zažijete skvostnou turistiku a romantické procházky uprostřed fantastické středomořské přírody.

Pobřeží Tyrhénského moře je tu lemováno krásnými plážemi s jemným pískem, jež jsou omývány blankytně modrými vodami. Díky vlnolamům a postupnému svažování břehů jsou velmi vhodné pro děti. Objednejte si některou z našich komfortních vil s bazénem v Itálii a vydejte se do Kampánie užít si léto.

Putování sladkým kampánským venkovem

Obklopeni skalnatými kopci a mimořádně fotogenickou krajinou můžete v San Mauro Cilento strávit opravdu nezapomenutelné prázdniny. Na svazích Cilenta narazíte během toulek z vašeho apartmánu v Itálii na typické pitoreskní vesničky a městečka s opravdu jedinečnou atmosférou. Doslova se v nich zastavil čas.

Zatoulejte se například do tajemných uliček Agnone Cilenta, Acciaroli, Casalsottana či Mezzatorre. Nechte se okouzlit starobylými kamennými domky či dobovými kostelíky, jejichž historie sahá mnohdy až do raného středověku. Naše pestré možnosti ubytování v Itálii jsou dobrým předpokladem pro podrobné poznávání oblastí na jihu Apeninského poloostrova.

Tipy na výlety kolem San Mauro Cilento

Celá Kampánie je doslova napěchována rozličnými turistickými atrakcemi. Nachází se tu kupříkladu stále činná sopka Vesuv i bájné a perfektně zachovalé Pompeje a Herkuláneum, jež výbuch vulkánu v roce 79 dokonale zakonzervoval pro budoucí generace. Dnes zde můžete prozkoumat kompletně zachovalá starořímská sídla.

Za pozornost určitě stojí i hlavní město kraje Kampánie, starobylá Neapol. „Svůdné město“ kraluje oblasti již od osmého století před Kristem a v průběhu středověku se zde mnohdy psaly dějiny celé země.