Zajímavosti na poloostrově Sorrento

Byty v Kampánii, apartmány a pobyt v Itálii

Město milenců Sorrento a krajina kouzel

Prázdninové domy v Itálii

Až neuvěřitelně romantické městečko Sorrento s mnoha budovami ve stylu belle-époque se rozprostírá na mohutných skaliscích stejnojmenného poloostrova v italském regionu Kampánie. Skály vyrůstající přímo z Tyrhénského moře v oblasti Neapolského zálivu, na dohled vyhlášeného ostrova Capri a dalších atrakcí, které můžete ze svého rekreačního bytu v Kampánii poznat na vlastní oči. Sorrento je díky své okouzlující atmosféře proslulé jako město milenců, v němž tráví líbánky spousty novomanželských párů z širokého okolí.

Během vaší dovolené v Itálii vás oslní zejména fantastickou spletí křivolakých uliček, starobylých kamenných domů a množstvím zajímavých památek. Z velké míry se soustřeďují kolem středověkého náměstí Piazza Torquato uprostřed skvostného historického centra.

V záplavě pamětihodností

Město Sorrento založili Řekové již v pátém století před Kristem a v antických časech bývalo oblíbeným lázeňským letoviskem. Dnes v něm při procházce z vašeho apartmánu v Kampánii uvidíte například baziliku San Antonio, antické sbírky muzea Correeale di Terranova či barokní kostel Santa Madonna del Carmine. Vynechat byste neměli ani výhled z paláce Villa Comunale, křížovou chodbu v kostele San Francesco, přístav Marina Grande a původně románský chrám San Filippo e Giacomo. Jste-li milovníky okázalých památek, rozhodně neváhejte navštívit starobylou metropoli Kampánie, velkolepou Neapol. Její dlouhá minulost v ní kromě pompézních antických staveb a tří mohutných hradů zanechala nepřeberné množství středověkých sakrálních objektů a dalších architektonických pozoruhodností jako královský palác, národní archeologické muzeum nebo baziliku San Francesco di Paola.

Putování za Vesuvem z vily k pronájmu v Itálii

Jen necelých 30 kilometrů od Sorrenta se tyčí asi nejznámější dominanta celého kraje, 1 279 metrů vysoká, dosud činná sopka Vesuv. Naposledy vybuchla v roce 1944 a od té doby zatím pokojně spí, a tak se poměrně nenáročný výšlap na její vrchol a pohled do kráteru může stát nezapomenutelným zážitkem z prázdnin. Kvůli asi nejslavnější erupci Vesuvu v roce 79 byla lávou a popelem zakonzervována dvojice starořímských měst Pompeje a Herculaneum. Udělejte si výlet ze svého rekreačního domu v Itálii a prohlédněte si do detailu zachovalé původní antická sídla. Veřejnosti jsou přístupné po jejich objevení v 18. století, dnes je navíc pečlivě chrání také UNESCO.