Pobyt ve Vico Equense na dohled neapolské aglomerace

Na útesu u pobřeží Tyrhénského moře v italské provincii Neapol se rozprostírá spektakulární vesnička Vico Equense. Administrativně náleží do pozoruhodného kraje Kampánie a během vaší dovolené v Itálii vám nabídne zejména fantastická panoramata Neapolského zálivu. A také nádherné pláže, omývané azurovými mořskými vodami, mnoho pozoruhodných pamětihodností i jiných atrakcí.

Historie osídlení Vico Equense se začala psát již kolem sedmého století před Kristem. Z této doby pochází předřímská nekropole Aequanam, o níž se dozvíte téměř vše ve zdejším archeologickém museu Antiquarium Silio Italico. Vesnice samotná pak vznikla ve třináctém století kolem jedinečné gotické katedrály Zvěstování Panny Marie.

Tipy na výlety při ubytování v Itálii u Vico Equense

„Vidět Neapol a zemřít“, to se kdysi říkalo o velkolepé metropoli Kampánie, jejíž základy byly položeny již v osmém století před naším letopočtem. Není divu, že je dnes město doslova napěchováno antickými a středověkými památkami, naleznete tu i tři monumentální hrady a spoustu výstavních sakrálních staveb.

Zajistěte si rekreační byt v Itálii a poznejte nespornou dominantu neapolského kraje, slavnou sopku Vesuv. Její úpatí je od Vico Equense vzdáleno pouhých dvacet kilometrů. Rozhodně si nenechte ujít pohled přímo do kráteru jednoho z mála dosud činných evropských vulkánů, který se vám naskytne po zdolání nenáročné turistické stezky vedoucí na 1 279 metrů vysoký vrchol.

Zkuste sopečnou turistiku

Poslední erupce Vesuvu byly zaznamenány v roce 1944 a od té doby sopka v blízkosti našich apartmánů v Itálii „spí“. Její asi nejznámější výbuch se udál v roce 79 našeho letopočtu, kdy byla v nánosu lávy a popela pohřbena města Pompeje a Herkuláneum.

Erupce však obě sídla, v současnosti zapsaná na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, perfektně zakonzervovala. Po jejich znovuobjevení je dnes můžete na vlastní oči vidět téměř kompletní.