Kultura v Itálii

Okouzlující ubytování v Itálii na pláži u moře

Kdo by odolal dovolené v Itálii? Vždyť skýtá tolik zajímavostí! Vedle světově proslulých památek, divukrásných pláží a exkluzivního nočního života jistě zaujme kulturní dění a historie země. Stát ležící na Apeninském poloostrově v jižní Itálii pomotá hlavu turistům všech generací. Ať už vyrážíte do rekreačních domů Itálie za koupáním, vodními sporty, lenošením na pláži anebo prahnete spatřit nejslavnější magnety architektury, vždy máte vyhráno! Připravte se na celoroční rej v podobě karnevalů, státních svátků, sportovních událostí i náboženských oslav. Za zmínku stojí návštěva muzeí, galerií, výstav. V kavárnách si pochutnáte na výtečném espresu a ve stylových res  tauracích se seznámíte s gastronomickými delikatesami, jež okouzlily celý svět.

Příjemná dovolená v Itálii díky NOVASOL!

Plánujete dovolenou v Itálii a pořád se nemůžete rozhodnout, kam vyrazit? Ve všech 20 regionech, které se dělí na 110 provincií, si užijete sport, kulturu i zábavu. Abruzzo je domovem tří národních parků. Apulie láká perlami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Basilicata vás přivítá vysokými horami i nádhernými plážemi. Emilia Romagna, to je Milano, Rimini i Apeniny. Friuli přiláká skvělými podmínkami pro lyžování. Kalábrie je pověstná svými městy a božskými plážemi. Kampánie rovná se relaxace na Amalfském pobřeží. Lazio vás zaujme slavným Římem. Vůně čerstvých ryb, útesy a písečné pláže symbolizují Ligurii. Přírodní skvosty a poloostrov Conero najdete v Marche. Sardinie vám splní sen o romantické dovolené na pláži. Severoitalská jezera vybízí k vodním sportům a turistice. Dům u moře Itálie na Sicílii, noční život i poznání umění. V Toskánsku si pošmáknete na voňavých vínech Chianti. Umbrie vám představí Trasimenské jezero. Valle d´Aosta uvítá vrcholky Alp. Sladké Benátky se ukrývají v regionu Veneto.

Výhody Itálie máte s NOVASOL na dosah ruky

Pokud už se nemůžete dočkat romantické dovolené v Itálii, podívejte se na web NOVASOL a vybírejte z mnoha neodolatelných výhod Itálie. Nadšenci umění a historie neodolají pobytu poblíž historické cesty Via Francigena, která je jako stvořená pro všechny generace. Pakliže vyrážíte do této země za poznáním, nenechejte si ujít koncept Město umění anebo pronájem domu v jedné z mnoha historických vesniček. Věční romantici nepohrdnou letním domem s panoramatickým výhledem na moře či hory. NOVASOL nezapomíná ani na milovníky domácích mazlíčků, pro ně jsou připraveny chaty s označením PET či PET FRIENDLY. Rodiny s malými dětmi mohou počítat s cenově výhodnými nekuřáckými apartmány.

Jaký pronájem domu Itálie vás nejvíce zajímá?

Už jste se rozhodli, kam na rodinnou dovolenou do Itálie? Určitě preferujete dům u moře, který skýtá bezpečí, zahradní nábytek PLUS, nekuřácké prostředí a dostupnost k dětským atrakcím. Zamilovaní dají přednost romantickému apartmánu s unikátním výhledem na zapadající slunce, který je coby kamenem dohodil od nočních barů, diskoték a příjemných restaurací. Starší turisté mají spadeno na luxusní vily v Itálii v Římě, Benátkách, Milaně anebo Janově. NOVASOL nabízí ubytování s moderním vybavením. Požadujete televizi, satelit, internet, krb, zahradní nábytek, terasu, vířivou vanu anebo vlastní bazén? Díky snadnému vyhledávání si zajistíte relaxaci v tomto státě během pár chvil!

Dovolená v Itálii s NOVASOL přeje zábavě

Hledáte-li skvělého partnera, který vám dopřeje unikátní dovolenou v Itálii i v jiných státech Evropy za výjimečné ceny, obraťte se na NOVASOL! Určitě vás přesvědčí zkušenosti delší než 40 let a zástupy spokojených zákazníků, kteří se na služby NOVASOL spoléhají. Prohlédněte si skvělé možnosti ubytování Itálie na internetu a vyberte pro svou rodinu, přátele či domácího mazlíčka nejlepší variantu pronájmu. Pokud se objeví během vašeho pobytu jakékoliv otázky, lze kontaktovat přímo majitele či správce nemovitosti anebo servisní středisko v Rakousku. V určenou provozní dobu jsou vám k dispozici odborníci zákaznické centrály v Dánsku a pracovníci české pobočky v Praze od pondělí do neděle 09:00 – 20:00 na telefonním čísle +420 222 311 715.

Už jste vymysleli zábavu na dovolené v Itálii?

Turisté ze všech koutů Evropy i světa vyrážejí na dovolenou do Itálie u moře za koupáním, vodními sporty a nočním životem odehrávajícím se na pláži. Windsurfing, potápění v podmořském světě, jachting, jízda na vodních lyžích a adrenalinové sporty na vodě přejí všem výletníkům. Rodiče malých dětí ocení mírný vstup do vody, výbornou kvalitu vody a dostupnost služeb. Nelze opomenout vodní parky, kterých je v této zemi požehnaně. Water Park Monreale na Sicílii, Acqua Village Follonica v Toskánsku, Acquafantasy v Puglii, Aquadream na Sardinii anebo Mirabilandia v Ravenně jsou jen malou ochutnávkou. Za zmínku stojí pěší turistika, cyklistika, horolezectví, lyžování, snowboarding i procházky zimní krajinou hrají prim.

Co nesmíte na rodinné dovolené v Itálii minout?

Kroky turistů vedou k nejslavnějším dominantám, jako jsou historické centrum Říma s Koloseem, Andělským hradem i Pantheonem. Skvosty umění se tyčí na Piazza del Duomo v Pise, katedrála, baptisterium, zvonice i šikmá věž. Jakmile spatříte historické srdce Florencie, padne vám k nohám celé období renesance. Nejen zamilovaní si oblíbí Benátky, laguny, kanály a baziliku sv. Marka. Majestátné věže kostelů a poklady patricijských rodin najdete v San Gimignanu. Castel del Monte, hrad z 13. století vás uhrane na první pohled. Letní domy Itálie se nacházejí poblíž těchto drahokamů, kde se konají nejrůznější slavnosti a festivaly. Perlou mezi všemi je Benátský festival, rej pestrobarevných masek. Navštivte veronskou operní sezónu, jazzový festival v Perugii anebo rytířské klání ve Folignu.

Proč poznáte na pobytu v Itálii pravou chuť kultury?

Není možné pochybovat o tom, že je italská kultura neocenitelná pro celou Evropu. Obsahuje velkolepé dědictví, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Jakmile vstoupíte na území tohoto státu, dýchne na vás kouzlo sochařství, malířství, literatury i hudby všech epoch lidstva. Jen těžko lze opominout paláce, kostely, sochy, kašny, muzea, galerie i archeologické artefakty v Římě, Florencii i Benátkách. Díky apartmánům Itálie se seznámíte se slavnými jmény, jako jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo da Vinci, Botticelli anebo Caravaggio. Určitě milujete skladby italských hudebníků, Vivaldi, Verdi, Paganini. Itálie je kolébkou módy. Pocházejí odtud značky Versage, Prada, Gucci či Valentino. Jaká by to byla relaxace bez pořádného jídla? Dopřejte si pizzu, pokrmy s těstovinami a mořskými plody, tiramisu, skvělou zmrzlinu, výbornou kávu i víno Chianti.

Jak okusit přírodní krásy na dovolené v Itálii?

Počítáte poslední dny do odjezdu k prázdninovým domům Itálie? Už se vidíte, jak lenošíte na nejkrásnějších plážích země, Porto Nuovo u Lupetto v Apulii, Rena Bianca u Santa Teresa Gallura, Lido al Sabbione u San Vito Lo Capo na Sicílii anebo Le Bombarde u Fertilia na Sardinii? Jen pár kilometrů od východního pobřeží Apenin se nacházejí jaderské pláže Rimini. Opalujte se, věnujte se vodním sportům a užívejte si modré vody a jemného písku. Sportovní chvíle věnujte cyklistice, horolezectví, pěší turistice a poznání národních parků země. Zastavte se na ostrově Gargano, u sopky Vesuv či v nejstarším italském národním parku Gran Paradiso. Ihned si vás omotají kolem prstu Alpy s horou Mont Blanc, Dolomity, Apeniny. Nesmíte minout skalní kresby ve Val Camonice, archeologické naleziště v Agrigentu a Pompejích, botanickou zahradu v Padově, pobřeží Amalfitana ani dokonalost Liparských ostrovů.

Jak se vybavit na cestu k rekreačním domům Itálie?

Určitě vás potěší, že se na dovolenou do Itálie nemusíte nijak zvlášť připravovat. K vycestování vám postačí platný cestovní pas anebo občanský průkaz. Je dobré mít po ruce kartičku zdravotní pojišťovny. Cestovat lze letadlem, vlakem, autobusem anebo automobilem. Pakliže se rozhodnete pro dopravu vlastním vozidlem, zkontrolujte platnost řidičského průkazu, technického průkazu a zelené karty. V každém případě si můžete auto vypůjčit, existuje mnoho půjčoven. Na dálnicích najdete telefonní budky a čerpací stanice, které jsou však mezi 12 – 15 uzavřeny. V obci dodržujte rychlost 50km/hod a na rychlostních komunikacích 110 km/hod. Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích je 130 km/hod. Myslete na užití bezpečnostních pásů a svícení i za dne.

Co ještě vědět o báječné letní dovolené v Itálii?

Překrásné vily u moře v Itálie najdete v atraktivních přímořských resortech Rimini, Bibione, chalupy poblíž alpských velikánů a luxusní apartmány Itálie zase v centru Benátek, Říma i San Gimignana. Prázdninové dny patří koupání, sportovním aktivitám ve vodě i na suchu. Celoroční vyžití zajišťují přímořské lázně, horské wellness oblasti a noční kluby. Závan historie pocítíte v Pompejích, Benátkách, Mateře, Sieně, Veroně i Florencii. Rodiny s malými dětmi si přijdou na své v zábavních a vodních parcích, mladí lidé vezmou útokem diskotéky a nadšenci do umění podlehnou kouzlu muzeí. Nezapomeňte ochutnat věhlasná vína a místí dobroty, projít historickou cestu Via Francigena a lenošit na sluncem vyhřátých plážích. S NOVASOL poznáte magii Itálie v tom nejlepším měřítku!