search

Ubytování v Laziu

Ubytování v Laziu, pupku světa

Lazio (Latium) se vyznačuje převážně kopcovitý a hornatými terény, ale blíže k pobřeží je region plošší. Najdete zde mnoho lázeňkých středisek jako jsou slavné koupele Caracalla nebo Fiuggi a Tivoli, ale jsou zde i překrásné parky a jezera, včetně Villa Borhese v Římě a mimo Řím, regionální Národní park Castelli Romani a jezera Bracciano nebo Bolsena. Latium je v mnohém spojován k Říši římské, například svými silnicemi a antickými ruinami roztroušenými po celém regionu. U společnosti NOVASOL seženete krásné ubytování v Laziu za skvělé ceny a po celém regionu. Třeba ubytování v Itálii je tím správným rozhodnutím pro Vaši rodinnou dovolenou. V regionu Lazio najdete také apartmány Řím, díky kterým bude Vaše dovolená v Itálii tím opravdovým zážitkem.

Ubytování v Laziu

Aktivity během ubytování v Laziu

V regionu Lazio je možné provádět všechny druhy sportů a ve všech ročních obdobích. Na jaře a v létě můžete chodit na pěší túry, procházky či vyrazit na projížďky na kole a v zimě si zalyžovat ve střediscích Terminillo, Livata, Leonessa a Arcinazzo. Neváhejte a objednejte si prázdninové domy v Itálii právě teď! Vodních radovánek si užijete u moře nebo jezera a můžete se potápět v Archipelago ponzano nebo si zaplachtit či provozovat kanoistiku v parku Bracciano-Martignano.

Města v Laziu

Města regionu Lazio nabízejí umělecké krásy a zajímavá kouzlující místa. V městě Řím můžete navštívit slavné symboly města jako je Koloseum, Pantheon, forum Romanum a muzeum Capitolini. Určitě stojí za to si najít čas na návštěvu státu Vatikán, kostel Sant Angelo a v létě určitě i ostrov Tiberina, který je plný restaurací, barů, obchůdků a stánků. Rezervujte si rekreační domy v Itálii za příznivé ceny a máte hned dva důvody k oslavě! Nejkrásnější nákupní ulice je bezpochyb Via Veneto, ale jsou zde i další úžasné lokality vhodné pro nákupy, patří mezi ně náměstí Piazza Navona a Piazza di Spagne. Ostatní města byste ale také neměli opomenout, navštivte Tivoli a jeho slavné horké prameny a krásné Villa d'Este a Villa Adriana; Ostia Antica, přímořský resort a další příklad města z dob římských; a další vesničky určené pro milovníky moře: Sabaudia, San Felice Circeo a další.

Lazio a jeho kuchyně

Kuchyně regionu Lazio je jedním z mnoha dobrých důvodů, proč si sem jet na dovolenou. Dejte si zmrzlinu a večer se k sobě přitulte v rekreačních bytech v Itálii! Místní kuchyně Vás naláká svými originálními a kvalitními pokrmy. Mezi nejznámější patří gnocchi, spaghetti alla carbonara, penne all'Amatriciana. Kromě těstovin stojí určitě za ochutnání římská vepřová šunka a některé silnější jídla jako třeba jehněčí, hovězí oháňka a jiné speciality.