search

Pronájem bytů a domů v Gaeta

Přímořská střediska Gaeta, více než je koupání a slunce

Dvě nádherná letoviska Gaeta a Baiae na turisty vyzývavě pomrkávají z pobřeží Tyrhénského moře na pomezí italských krajů Lazio a Kampánie. Pokud jejich svodům podlehnete a objednáte si vilu s bazénem v Itálii, oslní vás zejména skvostnými plážemi s pozvolným sestupem do čistých, azurových mořských vod. Samozřejmostí je perfektní servis a díky jejich bohaté historii rovněž spousta zajímavých památek.

Oba resorty pamatují antické časy a oba bývaly oblíbenými místy slavných římských císařů. K nejvýznačnějším pamětihodnostem Gaety patří Mausoleum Lucia Munatia Plancta z roku 22 před naším letopočtem, masivní gotický hrad šlechtických rodů Anjou a Aragon či monumentální katedrála Assunta e Sant'Erasmo s proslulou zvonicí z počátku dvanáctého století.

Z Bacoli a Gaety za ozvěnami starověku

V městečku Baia během své dovolené v Itálii objevíte kromě pozůstatků starořímských vil s unikátními mozaikami například velkolepý antický lázeňský komplex zvaný Chrám ozvěn. K vidění je celá řada zachovalých helénských a římských soch nebo nesmírně zajímavé muzeum archeologie s mnoha jedinečnými artefakty z okolních vykopávek.

Neapolské výhledy a dědictví Vesuvu

Z letovisek Gaeta a především Baiae to je pouze několik kilometrů do působivého hlavního města Kampánie, do hrdé Neapole. Udělejte si výlet z vašeho rekreačního domu v Itálii a projděte se mezi středověkými chrámy, kostely a dalšími sakrálními stavbami „svůdného města“. Spatříte tu i tři monumentální středověké hrady Castel dell'Ovo, Castel Sant'Elmo a Castel Nuovo či zachovalé antické památky.

Na dohled od Neapole se tyčí nejznámější sopka Evropy, nechvalně proslulý Vesuv. Během erupce v roce 79 pohřbil antická města Pompeje a Herkulaneum, znovu nalezená a odkrytá koncem 18. století. Na vrchol Vesuvu se z vašeho apartmánu v Itálii vydejte po nepříliš náročné turistické stezce, na jejímž konci pohlédnete přímo hlubin slavného kráteru.