O historii Itálie

Proč se díky apartmánům Itálie vrátíte do vzrušující minulosti?

Zábavná rodinná dovolená v Itálii

Na dovolenou do Itálie jezdíme za sluníčkem a relaxací u moře, ale nelze opomenout velkolepé klenoty umění, které vrátí každého turistu do dob dávno minulých. Ať už se vydáte do Říma, Neapole, Benátek, Milana, Florencie, Bologny, Turína anebo Janova, vždy budete obklopeni nevídanou krásou architektonických stylů všech epoch. Při pohledu na Koloseum a Pantheon v Římě si připomenete antiku a ve Florencii na vás dýchne renesance. Pohodlí rekreačních domů Itálie vás uhrane stejně jako Dolomity, Gardské jezero, Amalfské pobřeží, Bibione, Rimini, hudební, rytířské a filmové festivaly v Benátkách, Mateře či San Remu. Příjemný odpočinek pokračuje ochutnávkou vín v oblasti Chianti, posezením v restauracích u pizzy a v kavárnách u delikatesní zmrzliny.

Kam na dovolenou do Itálie?

Půvaby obdařená země se dělí na 20 krajů a 5 z nich se může pochlubit autonomním statusem. V každém regionu narazíte na dechberoucí poklady architektury a přírody, mnohé z nich jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Lákavou destinací je Lazio, kde najdete hlavní město Řím s Koloseem a Andělským hradem. V Lombardii budete nadšeni z Milana a jeho katedrály Narození Panny Marie. Ligurie potěší návštěvou přístavního města Janov. Region Veneto, vás ovládne Benátkami s vodními kanály a lagunami. Romantická nálada pokračuje v renesanční Florencii, která je metropolí Toskánska. V Kampánii si užijete města Neapol, které leží nedaleko sopky Vesuv. Bologna, to je dominanta Emilia Romagna. V Bari, hlavním městě Apulie, naleznete klid při pobřeží Jaderského moře. Vily u moře Itálie se rozprostírají na prosluněné Sicílii.

Jak vytěžit z dovolené v Itálii maximum?

S NOVASOL máte jedinečnou možnost prožít rodinné chvilky štěstí i romantický prodloužený víkend ve dvou s výhodami Itálie. Početnější skupiny výletníků si nenechají ujít prostorné rekreační domy s vlastním bazénem, terasou se zahradním nábytkem PLUS a bezprostředním přístupem k moři. Sportovní nadšence zaujmou chaty Itálie zasazené do nitra přírody, odkud je skvělý přístup k trasám pěší turistiky, cyklostezkám i vodním sportům. Milovníci historie si přijdou na své v apartmánech v centru historických měst. Města umění se jim otevřou jako kniha.

Přemýšleli jste nad ubytováním v Itálii?

Získejte od své rodinné dovolené v Itálii ještě více a objednejte si luxusní apartmány v Benátkách, San Gimignanu anebo Římě za svůdné ceny. Jen tak poznáte perly architektury, galerie, muzea i nostalgii uliček na vlastní kůži. Pobyt v historických vesnicích je určen zejména pro rodiny s malými dětmi. Všichni se ocitnou na čerstvém vzduchu na dosah přírody. Unikátní prázdninové domy Itálie jsou posety podél historické poutní cesty Via Francigena, která vás zavede za magnety umění i přírody. Idylka u moře, to je ubytování v domě na pláži s panoramatickým výhledem. Podívejte se na varianty pronájmů od NOVASOL a určete si svoje priority. Možná by se vám líbila chalupa přátelská pro psy, nekuřácký apartmán anebo pobyt na usedlosti obklopené vinicemi.

Ukořistěte super služby servisních kanceláří na dovolené v Itálii

Už se nemůžete dočkat, jak ulehnete na písečné koberce Bibione anebo Rimini? Jste zastánci toho, když se na něco moc těšíte, vše se pokazí? S NOVASOL se nemusíte obávat nepříjemností, které se nedají vyřešit. Jakmile se objeví během vaší relaxace na romantické dovolené v Itálii jakékoliv otázky, kontaktujte majitele či správce rekreačního objektu. Jestliže nebudou k zastižení, obraťte se na specialisty servisní kanceláře v Rakousku anebo v Dánsku. V každém případě vám pomůže zákaznická centrála v Rømø. Rady a tipy získáte také od pracovníků české pobočky v Praze od pondělí do pátku 09:00 – 20:00. Komfortní pronájmy Itálie jsou vám k dispozici celoročně, stejně jako zkušení pracovníci servisních kanceláří NOVASOL.

Jaké sporty a činnosti vás nadchnou na dovolené v Itálii?

Nutno podotknout, že ne všichni turisté se zajímají o historické drahokamy a vyrážejí na dovolenou do Itálie za sportem, wellness radovánkami a nočním životem. Vždyť za skvosty podmořského světa lze proniknout díky potápění a šnorchlování. Rodiny s malými dětmi, neplavci i senioři si oblíbili italské pláže díky mírnému vstupu do vody, zejména Bibione, Rimini, Lido di Jesolo anebo písečné koberce Kalábrie, Sicílie či Gargana. Božská jezera slibují windsurfing, jachting, jízdu na skútru a vodních lyžích, rybaření i volnočasové aktivity, jako jsou fotbal, tenis, golf a volejbal. Mnohé rekreační domy Itálie najdete na venkově a v horských oblastech, kde lze provozovat pěší turistiku, adrenalinové sporty, cyklistiku. Lyžování se daří v letoviscích Livata, Leonessa, Terminillo či Arcinazzo.

Jak se zabavit na rodinné dovolené v Itálii?

Na dovolené v Itálii zažijete pestrost a rozmanitost hudebních, filmových, středověkých i sportovních akcí. Nejznámější je Benátský karneval, který můžete okusit na vlastní kůži během února až do začátku křesťanského půstu. Rej masek, kostýmů a zábavy ohromí všechny generace. V dubnu se v Benátkách koná závod gondol Festa di San Marco a v květnu musíte navštívit florentský Maggio Musicale. Během celého července probíhá v Perugii Umbria jazz, v červenci a srpnu Operní a Shakespearovský festival ve Veroně. Srpnové dny patří slavnosti s ohňostrojem, Feste del Mare, ve Veroně a v září nesmíte vynechat vinobraní v Římě a rytířská klání Arezza. Nejmenší turisté ocení zábavu v aquaparcích Gardaland park, Etnaland, AcquaPark Odissea 2000 a Cavour Waterpark.

Honem za poznáním historie na dovolené v Itálii!

První vykopávky pocházejí z doby asi před 200 000 lety. Pobývali zde Římané, Volsci, Oscans, Sabines, Keltové, mykénští Řekové. Největší slávu zažil Řím v letech 264 – 133 př. n. l. a v roce 117 se Římská říše ještě více rozšířila. V roce 476 zanikla. V období 1494 – 1796 odolává země dobývání cizích států a během let 1796 – 1815 prochází francouzskou nadvládou. I na dovolené v Itálii pocítíte návrat do minulosti díky vzpomínce na první a druhou světovou válku. Po fašistickém režimu přicházejí lepší časy a dnes je stát členem mnoha světových organizací. Lidé si zamilovali zdejší gastronomii, která se pyšní specialitami, jako jsou pizza, pokrmy z těstovin, rizoto, mascarpone, ricotta a sladkostmi v čele s tiramisu a Cassata.

Čím je dovolená v Itálii tak výjimečná?

Nádherná země se může pochlubit rozmanitým reliéfem krajiny, vysokými pohořími a plážemi. Vnitrozemí, sever a centrum Itálie vyniká subtropickým, vlhkým až oceánským klimatem. Oblast kolem řeky Po zaznamenává horká léta a silné zimy. Jižní lokality nabízejí středomořské podnebí, dokonalé pro letní variace zábavy. Pobřeží Sardinie ohromí La Pelosa Beach, Tropea stejnojmennou pláží, Sicílie Spiaggia dei Conigli a Cala Rossa. Dovolenou v Itálii lze strávit na písečných kobercích vhodných pro rodinnou rekreaci, sportovní aktivity i romantické chvíle. Mnohé dominanty jsou oceněny Modrou vlajkou, což značí nejlepší kvalitu vody a služeb cestovního ruchu. Prázdninové domy Itálie vás přivítají v nejkrásnějších přírodních oblastech. Hory, útesy klesající přímo do moře, jezero Lago di Garda, ostrov Sicílie, pláž v Římě Lido di Ostia, sopky Vesuv a Etna, národní park Gran Paradiso, vrcholky Alp i Apenin zlákají svou magií.

Apartmány Itálie jsou dosažitelné i autem!

Možná by se vám líbil i prodloužený víkend v Itálii. Rychlost a pohodlí v tomto případě slibuje letecká doprava. Pokud prahnete po soukromí při cestování, určitě si zamilujete jízdu autem. Italský dopravní labyrint je hustě a kvalitně pokryt. Dálnice měří na 6 500 kilometrů. Také železniční síť poskytuje určitý komfort, jen je cenově dražší. Turisté mají v lásce cestování trajektem do Itálie. Stát se pyšní mnoha důležitými přístavy, Janov, Neapol, Palermo, Tarent, Bari či Ancona. Máte-li spadeno na cestu autem, dbejte na platný řidičský a technický průkaz a zelenou kartu. Počítejte s platbou mýtného a uzavřením mnohých benzínových čerpadel mezi 12 – 15 hodinou. Vždy mějte přibalenou reflexní vestu a výstražný trojúhelník. Hranice alkoholu je 0, 5 promile, ovšem raději před jízdou alkohol nekonzumujte!

Kdy uskutečnit dovolenou v Itálii?

Věřte, že je romantická dovolená v Itálii dechberoucí kdykoliv během roku. V chladnějších měsících si vychutnáte historické památky, okusíte lyžování a pohodlí chalup Itálie. V parních letních dnech, kdy teploty vzduchu překračují 30 stupňů Celsia se oddáte relaxaci na pláži, vodním radovánkám a sportovním aktivitám na souši. Noční zábava na diskotékách a v barech vás nezklame. S dětmi navštivíte aquaparky, akvária, sportovní a zábavní hřiště i dětské festivaly. Hudební scéna, taneční večery, galerie, muzea, gastronomické, vinařské a poutní slavnosti vám učarují. Ponořte se do světa komfortního ubytování od NOVASOL, ať už jste v Benátkách, Římě, Neapoli, Florencie, Sicílii anebo lenošíte na Amalfském pobřeží!