search

Ubytování Piemont

Ubytování Piemont vás čeká mezi Alpami a vinicemi

Půvaby obdařená země nepostrádá jiskru. Ať už se vydáte k Jaderskému moři anebo zvolíte relaxaci v Alpách, vždy se před vámi objeví pozoruhodnosti přírody i architektury. Pokud milujete sílu kvalitních vín, panoramatické výhledy na majestátné Alpy, poznání dávné historie, sportovní aktivity i koupání v jezerech, vsaďte na ubytování Piemont. Možná si říkáte, že nemá tento kraj přístup k moři, ale vše vynahrazují nádherná horská jezera. Rovněž zaujme řeka Pád, hlavní město Turín, nejvyšší hora Evropy Mont Blanc, věhlasný Matterhorn i vinařská lokalita Montferrata. Letní ubytování Itálie vás zavede k Lago Maggiore, Lago d´Orta či Lago di Viverone. Musíme zmínit také četnost historických hradů, zámků, klášterů, kostelů obklopených vinicemi. Prostě romantika každým coulem.

Ubytování Piemont

Proč ubytování Piemont? Perfektní služby i spousta zábavy

Pakliže se rozhodnete pro pěkné pronájmy od NOVASOL, prožijete relaxaci na maximum. Dovolená v Itálii zaujme také jezerem, Lago Maggiore. Rekreační domy Piemont se nacházejí přímo u vody a nechybí jim moderní vybavení, prostorná terasa, venkovní bazén, zahradní nábytek PLUS i parkování na pozemku. Většina z nich je umístěna nedaleko golfových hřišť, dětských atrakcí i wellness služeb. Dosažitelnost přírody je samozřejmostí. NOVASOL vás potěší ubytováním v luxusních domech Vital, kde si můžete užít vířivku, saunu i koupání v bazénu. V okolí jsou cyklostezky, trasy pěší turistiky i historická místa. Když se vám zasteskne po tepu velkých měst, stačí si rezervovat apartmány v Turíně. Poznejte toto město křížem krážem, ochutnejte lahodná vína, navštivte galerie umění a poseďte v příjemných kavárnách.

Co dělat během ubytování v Piemontu

Nač moře, když se před objeví impozantní vrcholy Alp ukrývající přírodní dědictví? Ubytování Piemont vás uchvátí v létě i v zimě. Chladné dny roky jsou zasvěceny lyžování a snowboardingu v komfortních letoviscích. Dlouhé kilometry sjezdovek, moderní lanovky, běžecké stopy i lezení v ledu bere za své. Na jaře se pokocháte rozkvetlými stromy a v létě okusíte osvěžení v jezerech. Nelze opominout horolezectví, pěší turistiku, cyklistiku, jízdu na kole, vodní sporty i návštěvu festivalů. Velmi populární jsou pěší expedice volnou přírodou, lezení mezi skalami, golf a outdoorové sporty. Rekreační domy v Itálii vás zavedou do adrenalinových parků Adventure Village či Alberando.

Jaké poznat historii a památky při ubytování Piemont

Doslova na každičkém kroku. Nesmíte minout Turín, kde se seznámíte s klenotem náměstí Piazza Castello, Královským palácem. Potěší i nákupní ulice Via Roma, zdobené domy s arkádami, Galleria Saubauda i věž Moile Antonelliana. Kroky turistů vedou k hradu Aglié a za pamětihodnostmi města Alessandria, jako jsou Santa Maria del Castello či Citadella. Klíčovou roli hraje zdejší gastronomie spojená s lanýži, kvalitní rýží, delikatesními víny, čokoláda i sýrem gorgonzola. Horské chaty Piemont se nacházejí také u překrásných jezer, Lago di Maggiore či Lago d´Orta. Jízda na vodních lyžích a na kajaku, jachting, surfování i koupání jsou jasnými favority. Prázdniny v Itálii vás zavede do oblasti, kde se vyrábějí jedny z nejlepších vín světa.

Jak si poradit s cestou k letním domům Itálie?

Italský kraj Piemont je dosažitelný vlakem, letadlem, autobusem i vlastním vozem, což je nejlepší varianta. Ihned u hranic s Rakouskem spatříte Ligurské a poté Přímořské Alpy. Významnou památkou je pevnost Forte Alto s ruinami kasáren, nedaleko je další pevnost Forte Margheria a všudypřítomné třítisícovky. Ubytování Piemont si zamilují vyznavači horské turistiky, zajímavé historie i chutného vína. Většina zdejších měst se pyšní dochovanými hradbami a vesničky uvítají autentickou atmosférou dob dávno minulých. Dovolená Itálie vás zavede také do jeskyně Grotta di Bossea. Turisté vyhledávají stezky poblíž města Domodosola ležícího při švýcarských hranicích. Poblíž se tyčí Svatá hora zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO.