Apartmány a rekreační domy nabízejí kvalitní ubytování pro báječnou dovolenou na Sardinii!

Klidná dovolená v Itálii

Sněhobílé písečné pláže, kam jen oko dohlédne, tyrkysově modré moře s pestrobarevnými rybami a živočichy, tropická vegetace a fantastické podnebí - sníte stále o Karibiku? Už nemusíte, na Sardinii se vaše sny splní! Pravidelně se pláže a pobřeží Sardinie včetně Costa Smeralda umísťují mezi nejkrásnějšími plážemi nejen v Evropě ale i na celém světě.

Sardinie je právem jednou z nejvyhledávanějších turistických oblastí v Evropě

Nejkrásnější pláže Sardinie:

 • pláž u návrší Monte Nai na pobřeží Costa Rei, jihovýchodní Sardinie
 • záliv Porto Istana kousek od města Ólbia, severovýchodní Sardinie
 • pláž Cala Giunco u města Villasimius, jihovýchodní Sardinie
 • pláž Cala Pira, jižní Sardinie
 • pláž Cala Peppino na pobřeží Costa Rei, jihovýchodní Sardinie
 • záliv Cala Banana, severní Sardinie
 • 3 pláže kolem městečka Capriccioli na pobřeží Costa Smeralda, severovýchodní Sardinie

Naše apartmány, chaty a rekreační domy na Sicílii čekají jen a jen na vás!

Atrakce a aktivity na ostrově Sardinie

Severozápadní část ostrova Sardinii je velmi oblíbenou oblastí všech sportovních příznivců. Stintino, malá rybářská vesnice, nabízí spoustu nejrůznějších sportovních aktivit: od pěších procházek a cyklovýletů přes vyjížďky na lodi a potápění až po golf nebo jezdectví. Na jiných místech, např. na ostrově La Maddalena, můžete vyzkoušet jachting. A pro milovníky turistiky se přímo nabízí nejvyšší hora Sardinie Punta La Marmora (1834 m) v pohoří Gennargentu. Sardinie má opravdu unikátní historii. Zvláštní pozornost si zaslouží předhistorický hrad Nuraghe, vesnice, kláštery a náhrobky na venkově, především kolem Brumini a v údolí Valle dei Nuraghe. Máte chuť na uvolňující a zároveň opravdový přírodní zážitek? Potom Vám doporučujeme jízdu vlakem Trentino Verde, který projíždí spoustou divokých míst ostrova Sardinii. Vychutnejte si tu překrásnou, neporušenou přírodu s množstvím lesů, jezer a jezírek. Projedete množstvím tunelů, přejete spoustu mostů až k impozantním horám ostrova, podél pobřeží i k archeologickým nalezištím - skvělý výlet pro celou rodinu!

Města a ostrovy Sardinie

 • Zvláštní pozornosti se těší např. města Oristano s mohutnou věží San Cristoforo (1291) nebo katedrálou Santa Maria Assunta z 12. století, v jehož blízkosti se nacházejí významné archeologické vykopávky z mladší doby kamenné až po dobu římskou a které byly nalezeny zejména na místě starověkého města Tharros.
 • Cagliari, které se nachází nedaleko slavného archeologického naleziště - vesnice Nuraghe Su Nuraxi, je největším městem Sardinie se spoustou zajímavých památek: čtvrť Castello, věže Torre dell´Elefante a Torre San Pancrazio tvořící součást městských hradeb nebo katedrála Santa Maria.
 • Asinara je jedním z největších ostrovů náležících k Sardinii, kde byl na ochranu místní přírody (kormorán chocholatý, muflon, bílý osel...) založen v roce 1991 stejnojmenný národní park Asinara
 • Rybářskou osadu Stintino znají všichni obdivovatelé neporušené přírody, ale i milovníci sportovních aktivit ve volné přírodě. Záliv Orosei se svými překrásnými plážemi nebo ostrovy Caprera, Budelli a konečně národní park La Maddalenanabízejí spoustu klidu a romantických zákoutí.

Speciality na Sardinii

Místní kuchyně je jemná, chutná a přitom velice jednoduchá. Za tradiční pokrm se považuje sele. Selátko se na Sardinii připravuje na grilu a podává s typickým chlebem Carasau, uzeninami a sýrem. Mezi další typická jídla Sardinie patří humr vařený na způsob Alghero, tuňák z Carloforte a polévka z Venušiných mušlí. Jako zákusek musíte ochutnat opravdu gurmánské muffiny s mandlemi, medem a květy pomerančovníku. Likéry a vína dobře reprezentují blízkost italské pevniny. Vína jako např. Cannonau, Vermentino, Vernaccia, Malvasia z Bosa nebo likéry jako červený Mirto, Filu a Ferru jsou známé i mimo Sardinii.