search

Ubytování na Sicílii

Ubytování na Sicílii, ve stínu sopky a subtropické vegetace

Sicílie je nejjižnější region Itálie a zároveň italský největší ostrov i největší ostrov Středozemního moře. Neváhejte a objednejte si ubytování na Sicílii právě teď! Prezentuje se jako ostrov velkorysé přírody, umění a kultury, je velmi úrodná s bujnou vegetací a nabízí nádherné pláže. Na mnoha místech ostrova Sicílie dodnes najdete stopy po bouřlivé minulosti. Symbolem Sicílie je bezpochyby stále aktivní sopka Etna (3 340 m n. m.), která se každou zimu promění v největší lyžařskou oblast jižní Evropy. Pod lyžařským areálem jsou lesy a jezera se subtropickou vegetací a plantáže s pomerančovníky. Kvalitní ubytování v Itálii zde nabízejí zejména apartmány nebo rekreační domy, které vám poskytnou perfektní zázemí pro objevování tohoto kouzelného ostrova.

Ubytování na Sicílii

Sicílie a přilehlé ostrovy

Sicílie je oddělená od Kalábrie a pevniny úžinou Messina. Pobřeží je cca. 1200 kilometrů dlouhé. Rekreační domy na Sicílii vám dodají energii! Patří k němu Liparské neboli Eolské ostrovy (Lipari, Salina, Alicudi, Filicudi, Panarea, Vulcano a Stromboli), Egadské ostrovy (Favignana, Marettimo, Levanzo) a Pelagské ostrovy (Lampedusa, Linosa und Lampione), ale i Ustica na severu a Pantelleria na jihu.

Ubytování na Sicílii se vyplatí

Labužníkům se vyplatí kulinářská okružní jízda po ostrovu: v Palermu byste si neměli nechat ujít Cannoli (vafle s ricottou, čokoládou a kandovaným ovocem), Cassata (piškot s ricottou, kandovaným ovocem a čokoládou) a Granite (led s kávou a sirupem z agrumů, mandlí či různých druhů ovoce. Večer si odpočiňte v útulném ubytování na Sicílii. Oblast Menfi v západní části Sicílie je známá svými kvalitními víny. Kdo se chce ponořit do minulosti, měl by navštívit antické chrámy ve městech Selinunte, Sirakusy, Agrigento a Imera nebo řecko-římské divadlo v Taormině, jakožto i nesčetné normanské katedrály v hlavním městě Palermo. NOVASOL nabízí kvalitní a kompletně zařízené apartmány, chaty a rekreační domy na Sicílii, které najdete např. v destinacích San Vito Lo Capo, Taormina, Porto Palo, Cefalú, Menfi nebo Castelsardo. Mírné podnebí, nádherné slunce a pohostinnost obyvatel dělají z tohoto ostrova skutečný ráj pro dovolenou v Itálii - a to jak v létě, tak i v zimě!