Láká vás dovolená na Sicílii?

Obraťte se na NOVASOL, experty v pronájmu rekreačních domů v Itálii. Poddejte se fenomenální oblasti, která vám dopřeje parádní dovolenou v Itálii. Těšte se na divukrásnou přírodu, strhující pohledy na moře, dětské atrakce a hlavně pohodu v luxusní vile s bazénem. Splňte si tajný sen a cestujte za přepychem.

Vejděte do tajemných spárů největšího ostrova Itálie ležícího ve Středozemním moři a nedalekých malých ostrůvcích. Jeho rozloha činí 25 703 kilometrů čtverečných a žije na něm asi 5 milionů obyvatel. Domluvíte se zde italsky a hlavně sicilsky. Hlavním městem je dechberoucí Palermo. Sicílie je rozdělena do 9 provincií.

Ponořte se do výjimečné atmosféry apartmánů

Jen si představte úchvatné výhledy na nejvyšší horu Etnu, která je také zároveň nejvyšší činnou sopkou Evropy. Sopečným původem se pyšní i Liparské ostrovy rozkládající se v Tyrhénském moři v provincii Messina. Najdete na nich dvě aktivní sopky, Stomboli a Vulcano. Kolem sopek lze podnikat výšlapy a kochat se panoramatickými výhledy.

Těšte se na výlety lodí na přilehlé ostrovy Sicílie. Jistě vás osloví jejich romantický ráz, síla přírodních krás, potápění a soukromí. Není divu, že byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Na ostrově Ustica byli vězněni političtí odpůrci. Egadské ostrovy nadchnou skalními kresbami v jeskyních. Na Pantelleria se nachází archeologické naleziště a domy vystavěné z lávových kamenů s kopulovitou bílou střechou.

Uvelebte se v pohodlných prázdninových vilách Itálie

Nenechte si ujít klenoty historie Palerma, Normanský palác, Teatro Maximo, kostel San Cataldo, které založili Kartáginci. V Taormině se potěšíte fantastickým výhledem na Etnu, prohlídkou řeckého amfiteátru či Palazzo Santo Stefano. Pohádkový ráz slibuje návštěva opuštěného starořeckého města Selinunte. Uchvátíte se zbytky akropole a chrámové soustavy.

Ochutnejte sicilské delikatesy, mandle, pistácie, citrusy, pinie, bylinky, mořské ryby a sladké zákusky. Vše zapijte vínem z Malvázie z Liparských ostrovů. Pronajměte si apartmán Itálie a podlehněte tajům moře a nezkrotné historie. Těšte se na bezpečné koupání poblíž přírodních rezervací a podlehněte všem tajům bájného ostrova.