Rekreační domy na Sicílii

Nezapomenutelná relaxace na Sicílii

Kde jinde poznat exotiku, šumění moře, tajuplné památky historie anebo kulinářské pochoutky, než v rekreačních domech Sicílie. Odhalte lákadla přírody, architektury i moře na dovolené v Itálii. Největší ostrov země se pyšní hlavním městem Palermo, sopkou Etnou, písečnými plážemi oceněnými Modrou vlajkou a archeologickými magnety.

Jih Itálie je nejpříhodnější pro prázdninové radovánky. Sicílie se nachází asi 140 kilometrů od Tuniska a podobně od Afriky. Díky středomořskému vzduchu se těšte na teploty ideální pro koupání. Podlehněte chuti arabské zmrzliny, bylinkovým těstovinám, čerstvým rybám, sladkým zákuskům a místním vínům.

Objednejte si cenově zajímavé ubytování v soukromí

Nejpřitažlivějším skvostem ostrova je od pradávna sopka Etna. Pokud by vám tento kolos nestačil, podnikněte výlet na Liparské ostrovy. Pozoruhodných vrcholků podmořských sopek se dokonale nabažíte. Jistě vás naláká výstup na Vulcano anebo Stromboli. Méně zdatným turistům přijde vhod cesta výletní lodí, odkud lze pozorovat po západu slunce bujné erupce.

Koupání na Sicílii zajistí Tyrhénské, Jónské a Středozemní moře. Nejatraktivnější destinace jsou Isola Bella u Taragony, Eraclea Minoa, Cefalu, Riserva Naturale dello Zingaro a koupání v ledové vodě v Gola del Alcantara. V těchto místech najdete nejkrásnější pláže, které dominují čistou vodou i soukromím. Ve Vulcano si dopřejte koupání v horkých pramenech.

Ideální parametry rekreačních domů Itálie oceníte!

Prožijte třídenní oslavu patronky Palerma svaté Rozálie anebo slavnost patronky Lucie v Syrakusách. Procházejte se po památkách Palerma, kde se tyčí kostel San Giovanni degli Eremiti. Cenné klenoty architektury najdete na náměstí Piazza Indipendenza. Krásou vás uhrane největší Zlatá mozaika, chrámy a hrobky. Divy historie spatříte ve staré i nové čtvrti v Sykarusách.

Věnujte se vodním sportům, procházejte amfiteátry, chrámy a archeologická naleziště. Pronajměte si luxusní vily s bazénem Itálie, které disponují vlastní vířivkou, saunou a krbem.