Vzhůru za pozoruhodnostmi Sicílie

Už vás omrzela tradiční dovolená v Itálii? Vsaďte na ubytování v soukromí Sicílie a dejte své rekreaci zcela nový pohled. Největší ostrov země, který leží ve Středozemním moři vás nadchne hned z několika důvodů. Brouzdejte se po plážích oceněných Modrou vlajkou, provozujte vodní sporty, obdivujte duny písku a bavte se na četných festivalech.

Zavítejte do hlavního města Palermo, které je obehnáno pahorky. Jeho historické srdce kombinuje románskou, normanskou, barokní i antickou architekturu. Všudypřítomné palmy a historické zahrady vás zavedou do zcela nového světa. Vydejte se křížovou chodbou kostela San Giovanni degli Eremiti s pěti orientálními kupolemi.

 

Konečně luxusní rekreační domy

Probádejte přírodní klenoty Sicílie, která je složena z dalších menších ostrovů. Oblast s nejaktivnější seizmickou činností láká výšlapy na činnou sopku Etnu měřící 3 323 metrů. V blízkých Liparských ostrovech podlehnete krásám zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Zúčastněte se výletních plaveb kolem aktivních sopek Stromboli a Vulcano.

Na Sicílii se nachází spousta překrásných pláží, které leží v lůně přírodní rezervace Riserva Naturale dello Zingaro. Zde si užijete tyrkysově zbarvenou čistou vodu. Ve městečku Giardiny naxos a poblíž Taorminy se nacházejí pláže zasazené do skalních útesů a zátočin. Jižní pobřeží je díky svým mělkým plážím jako stvořené pro rekreaci s malými dětmi.

Komfort a moderní design apartmánů Itálie

Vaše oči potěší bílé vrcholky u Agrigenta a nedaleké Eraclea Minoa, pozůstatky antického města. Hned u této památky se rozkládá elegantní pláž se zlatavým pískem. Po celodenním koupání v moři a dechu historických magnetů si dopřejte pokrmy s olivovým olejem, mandlemi, těstoviny, čerstvé ryby či chutné zákusky. Nezapomeňte, že se nacházíte ve vinařské oblasti. Ochutnávka vín je téměř povinná!

Perly prehistorie na vás čekají v Pantálice a řecké monumenty v Syrakusách, Agrigentu či Segestě. Normanské divy spatříte v Monreále či Palermu. Půvabný ostrov vás naláká svými pozoruhodnými horami, dlouhými plážemi a magickými ostrovy. S NOVASOL si zajistíte pronájem vil u moře Itálie coby dup!