search

Ubytování Arezzo

Ubytování Arezzo a Cortona

Mezi nejkrásnější města pro ubytování Toskánsko patří bezesporu Arezzo a Cortona na jihovýchodě. Arezzo je bohaté italské město proslavené výrobou zlatých šperků a Cortona naopak klidné staré město s krásným historickým jádrem. Zajistíte-li si ubytování Arezzo a Cortona, poznáte Toskánsko tak, jako byste zde opravdu žili!

Ubytování Arezzo

Ubytování Arezzo a možnosti poznávání historie

Starobylé město Arezzo se proslavilo především díky zlatým šperkům z doby antiky, ale zlaté šperky se zde vyrábí dodnes a jsou velmi ceněným artiklem v celé Evropě. Zvláštnímu zájmu a pozornosti se těší krásné náměstí Piazza Grande. Pronajměte si apartmán v Itálii a získejte unikátní možnost relaxace. Na známém trhu se starožitnostmi Fiera Antiquaria di Arezzo, který se koná každou první neděli v měsíci, můžete obdivovat prodávané předměty nebo si nějaký pěkný kousek sami ulovit. Z dalších památek jmenujme alespoň fresky v kostele San Francesco ze 13. století a pevnost Fortezza Medicea.

Ubytování Arezzo a Cortona

Dovolená Arezzo je bohatá na zážitky

Úzké, sevřené uličky lákající k nekonečným toulkám, bohatství četných výrobců zlatých šperků a množství historických památek definují zvláštní kouzlo malebného toskánského města Arezzo. Najdete ho doslova v srdci Apeninského poloostrova, na pomyslné přímce spojující Florencii s Perugií. K moři je odsud vzdušnou čarou blíže východním směrem – Jadran v oblasti San Marina leží asi 90 km daleko, pomezí Ligurského a Tyrhénského moře na dohled ostrova Elby je ještě o 10 km dál. Dovolenou v Arezzu strávíte v údolí řeky Arno pod vrcholky Apenin, přímo nad městem se tyčí Alpe di Poti (972 m n. m.), Monte Castiglione (875 m n. m.) a Cavadenti (854 m n. m.). Dobrou dopravní dosažitelnost Arezza zajišťuje dálnice A1 (Milán – Řím), železnice a mezinárodní letiště Amerigo Vespucci

Pobyt Arezzo a Cortona plný památek

Bohatou historii Arezza (patřilo k významným sídlům Etrusků, v pozdním středověku bylo samostatným městským státem) poznáte především kolem nádherného náměstí Piazza Grande s domy ve tvaru věží. Pravidelně se na něm pořádá historické rytířské klání Giostra del Saracino. Za vidění stojí románský kostel Santa Maria della Pieve, Episkopální palác s výzdobou od Benvenutiho, gotická katedrála San Donato či palác Fraternita dei Laici. Během pobytu v Arezzu nesmíte vynechat baziliku sv. Františka z Assisi s freskami od della Francesca, kostel Santa Maria delle Grazie, trosky pevnosti Fortezza Medicea ani starověký amfiteátr s archeologickým muzeem. Muzeum středověkého a moderního umění nabízí renesanční palác Bruni-Ciocchi.

Rekreační byty Arezzo jako základna pro výlety do okolí

V Arezzu se rozhodně nudit nebudete. Tradiční atmosférou dýchají víkendové trhy (zvláště zářijové Fiera del Mestolo). Velké popularitě se těší letní hudební akce Arezzo Wave, podzim je naopak zasvěcen klasickému festivalu Grandi Appuntamenti della Musica. Nádherné zlaté šperky vystavuje muzeum UnoAErre. I blízké okolí města se může pochlubit zajímavých míst. Z rekreačního bytu v Arezzu se určitě vydejte do nevelké Cortony s gotickým chrámem Santa Maria, s expozicí starověkých civilizací v Palazzo Casali či s výtvarným Diecézním muzeem. Jezero Trasimeno je největší na Apeninském poloostrově.