Dovolená Toskánsko autem směrem na Arezzo a Cortona

Dovolená v Toskánsku

Najděte si ubytování v Toskánsku a pojďte se toulat uličkami malebného toskánského města Arezzo. Všude kolem na vás bude koukat bohatství, vyrábí se tu totiž a do celé Evropy vyváží zlaté šperky. Řadu z nich si lze prohlédnout v muzeu UnoAErre. V centru města se rozkládá kouzelné historické náměstí Piazza Grande s domy ve tvaru věží. Kolem něj je soustředěno několik místních památkových skvostů. Především románský kostel Santa Maria della Pieve připomínající renesanční panelák. Dále Episkopální palác s výzdobou od Benvenutiho nebo palác Fraternita dei Laici. Náměstí pravidelně hostí velkolepé rytířské klání Giostra del Saracino, během nějž se doslova promění ve středověké kolbiště.

Dovolená v Toskánsku, ubytování v Itálii

Pozůstatky amfiteátru

Čeká vás dovolená v Toskánsku autem nebo na motorce? V tom případě budete moci obdivovat i gotickou katedrálu San Donato, zbytky římského amfiteátru s archeologickým muzeem nebo pozůstatky pevnosti Fortezza Medicea. V bazilice sv. Františka z Assisi jsou krásné fresky od Piera della Francesca. Renesanční palác Bruni-Ciocchi ukrývá muzeum středověkého a moderního umění. Pěkná procházka vede kolem kostela Santa Maria delle Grazie. Tradiční atmosférou oplývají víkendové trhy, ty největší se konají v září pod názvem Fiera del Mestolo. Podzim patří festivalu vážné hudby Grandi Appuntamenti della Musica, milovníci moderní muziky si určitě přijdou na své při letním festivalu Arezzo Wave.

Ubytování v soukromí v okolí měst Cortona a Trasimeno

Na úpatí kopců jihovýchodně od Arezza leží roztomilé městečko Cortona. I tady je ledacos zajímavého k vidění. Třeba strohý gotický dóm Santa Maria, muzeum starověkých civilizací v Palazzo Casali nebo Diecézní muzeum s díly od mistrů jako Lorenzetti či Fra Angelico. Ještě kousek více na jih se můžeme během dovolená Toskánsko autem nebo na motorce vypravit k jezeru Trasimeno, které je největší na Apeninském poloostrově. Kolem něj se nachází několik hradů, především Hlubokou evokující Maggiore a zřícenina Zocco. Největší místní atrakcí je ovšem šikmá věž Vernazzano. O tom, že je skutečně šikmá, svědčí soustava kotvících lan, bez nichž by se už dávno zřítila k zemi.