search

Ubytování Certaldo

Ubytování Certaldo v srdci Toskánska

Přesvědčte se o 40letých zkušenostech s pronájmy rekreačních domů po Evropě NOVASOL. Zakousněte se do nabídek, které stojí za to! Ubytování v Toskánsku anebo v jiné evropské destinaci se stane nejkrásnější ve vašem životě. Nechte se zlákat toskánskou krajinou, která se nedá popsat jinými slovy než noblesa. Nepromeškejte výhodné ceny ubytování Certaldo a vydejte se na cestu.

Famózní město je zasazeno do originální toskánské krajiny, která se nese v duchu olivových hájů, nekonečně dlouhých vinic, zelených kopců a údolí. Nachází se v srdci Valdelsa, kde není nouze o přírodní a kulturní divy. Potěší vás nedaleká vzdálenost Pisy, Florencie a Sieny. Město je praktickým výchozím bodem pro návštěvu těchto proslulých italských velikánů.

Zastavte se v pěkných apartmánech Certaldo

Městečko je rodištěm rodiny Giovanna Boccaccio, slavného básníka, který zde i zemřel. Jeho dům byl postaven z červených cihel a obnoven v roce 1823. Na hlavním náměstí naleznete jeho mramorovou sochu vystavěnou roku 1875. Ponořeni do mýtů historie si odpočinete na festivalech. Nejslavnější je Mercantia, na kterém vystupují pouliční umělci z celého světa. Atrakcí v Toskánsku je však celá řada.

Překrásné město s nabídkou ubytování Certaldo se dělí na horní a spodní část. Spodnímu bloku se říká Certaldo Basso, horní díl se jmenuje Certaldo Alto, do kterého mají automobily omezený přístup. Obě části spojuje lanovka. Nižší část je zaměřena na průmysl a moderní architekturu zatímco středověké opevněné město na kopci je královstvím milovníků historie.

Zavítejte do moderních rekreačních chat Certaldo

Horní město je dosažitelné pěšky asi za 10 minut anebo lanovkou za 2 minuty. Velkolepou památkou je kostel Santi Michele e Jacopo s cihlovou fasádou a pěkným románským interiérem. Vedle kostela stojí malý klášter a muzeum se zajímavými sakrálními předměty. Palazzo Pretorio, původně hrad Conti Alberti osloví nádherným průčelím s erby v kameni a prosklené terakoty.

Prozkoumejte všechny taje města a během dovolené v Itálii navštivte také blízké San Gimignano, Barberino Val d´Elsa a oblast Chianti anebo 50 kilometrů vzdálenou Florencii a 41 kilometru dalekou Sienu. Možná si vyjedete do Luccy, Arezza anebo za šikmou věží v Pise.