search

Ubytování Chianti

Ubytování Chianti nadchne nejen milovníky vína

Oblast a ubytování Chianti se nachází v jednom z dvaceti italských regionu – v Toskánsku. Leží na území provincií Arezzo, Florencie, Pisa, Pistoia, Prato a Siena. Podnebí je zde středozemní subtropické s mírnými deštivými zimami. Toto klima je velice vhodné pro pěstování vinné révy. Rekreační domy v Chianti: Úžasné ubytování Toskánsko není jen klenotnicí známých měst (Florencie, Siena, Arezzo...) a výkladní skříní umění, ale také mimořádně úrodným krajem s vinicemi, olivovými háji a osamělými tradičními usedlostmi v půvabné zvlněné zelené krajině. A právě oblast Chianti v srdci Toskánska je doslova ztělesněním této idylické přírody.

Ubytování Chianti

Vinařská oblast a ubytování Chianti i pro cyklisty

Milovníci cyklistiky si v oblasti Chianti přijdou také na své. Terén je spíše rovinatý s malými kopečky. Prohánět se můžete mezi vinicemi a přitom se kochat místní přírodou. Ubytování Chianti vám umožní navštívit na kole města jako je Florencie, Arezzo nebo Pisa. Nadšeni určitě budete i jako pěší turisté. Zejména v době jara a podzimu, kdy budou teploty pro turistiku příznivější než v parném létě. Na jaře to v oblasti Chianti vše krásně kvete. Vedle rozkvetlých keřů si na terasách můžete vychutnat místní výborné víno. Této idylky nebudete litovat.

Znakem Chianti je červené víno

Oblast Chianti především pro své úžasné víno. Chianti nese i název červeného vína, které se vyrábí právě v této oblasti. Charakter vína udávají pravidla, jež vznikla už v druhé polovině osmnáctého století. Samotné víno se pak začalo vyrábět ve třináctém století. Po ochutnávkách vína budete rádi, že máte v Chianti objednané ubytování. Víno Chianti velice dobře doplňuje toskánská jídla, jako je například grilované maso, k jídlům ze zvěřiny nebo dobře vyzrálým sýrům. Skladování je i dodnes tradiční – v lahvích, které jsou obalené slámou.

Město Arrezo jako tip na výlet

Arrezo je hlavní město provincie, která nese stejné jméno. Město, vhodné k dovolené v Itálii, je známé hlavně výrobou zlatých šperků, jež jsou dále prodávány do celé Evropy. Díky tomu je Arrezo jedním z nejbohatších měst Toskánska. Večer si odpočiňte v útulném ubytování v Chianti. Největším turistickým lákadlem jsou fresky v bazilice svatého Františka z Assisi. Dále můžete navštívit Katedrálu v Arrezu, ruiny starořímského amfiteátru a archeologické muzeum. Navštívit můžete Casa del Vasari, což je rodný dům kunsthistorika Giorgio Vasariho ze 16. století. Po dni plném dojmů a nových poznatků si můžete odpočinout při ubytování Chianti.

Region Chianti je klenotem Toskánska

Chianti se prezentuje jako jedna z nejkouzelnějších oblastí Toskánska zasazená do údolí řek Arno a Ombrone. Region plný vinic, olivových hájů a kaštanových lesů. Chaty a chalupy v Chianti mají svůj nezaměnitelný styl! Musíte určitě ochutnat skvělé víno, které je v tomto slavném vinařském regionu produkováno již od dob Etrusků. NOVASOL Vám nabízí celou řadu apartmánů v nádherných rekonstruovaných usedlostech, ale také samostatné rekreační domy a vily Chianti, kde se budete cítit jako v pohádce. Ochutnávka vína patří samozřejmě k pobytu!