Ubytování Toskánsko a hurá za vínem do Chianti

Dovolená a pobyt v Toskánsku, ubytování v Itálii

Oblast jižně od Florencie se nazývá Chianti. Region proslul, ostatně jako řada dalších v Toskánsku, produkcí vynikajícího červeného vína. Vyrábí se už od třináctého století a skladuje se v typických lahvích obalených slámou zvanou fiasco. Zvolte ubytování v Toskánsku a poznejte vinařský festival Chianti Classico. Probíhá ve městě Greve každý rok začátkem září. K návštěvě tu ovšem láká i městské historické centrum. Jeho jádrem je františkánský klášter a trojúhelníkovité náměstí obklopené množstvím středověkých budov. V blízké vesnici Montefioralle se údajně narodil Amerigo Vespucci, mořeplavec, podle něhož je pojmenována Amerika. V nedalekém městě San Giovanni Valdarno zase přišel na svět význačný renesanční malíř Masaccio. Za vidění tu stojí bazilika Santa Maria delle Grazie s neoklasicistní fasádou

V Montevarchi nosí Pradu

Velkým množstvím památek se může pochlubit město Montevarchi. Kostel San Lorenzo byl původně postaven v románském slohu, ovšem při rekonstrukci na začátku 18. století dostal jemný barokní nádech. Paleontologické muzeum vystavuje sbírky více jak 1 600 zkamenělin. A ještě jedno velké lákadlo tady mají. Zajistěte si ubytování v Toskánsku a navštivte speciální outlet značky Prada, pochopitelně se zajímavými cenami. Pořádná historie dýchá také z městečka San Casciano in Val di Pesa. Již v desátém století byl založen masivní kostel San Pancrazio. Hrad Gabbiono je o něco mladší, připomíná však spíše nedobytnou pevnost.

Impruneta s polštářkem do ubytování v soukromí

Ve městě Impruneta stojí bazilika Santa Maria, postupně zdobená díly mistrů jako Gherardo Silvani, Michelozzo či Domenico Passignano. Vedle umístěné muzeum uchovává jednu z nejstarších evropských ručně sešívaných prací („patchwork“), tzv. imprunetský polštářek. Ubytování Toskánsko je prostě zárukou nevšedních zážitků. Co byste řekli třeba podzemnímu tunelu Via delle Volte v městečku Castellina in Chianti? A překrásný hrad Brolio v Gaiole in Chianti připomíná naši Hlubokou nad Vltavou.