search

Ubytování Cortona

Ubytování Cortona rovná se letní pohoda

Historie a příroda a dosah ruky, to je nezapomenutelné ubytování Toskánsko! Odpoutejte se od strastí a povinností všedních dní a relaxujte během ubytování Cortona. Ať už s rodinou anebo s přáteli ukořistíte fantastické chvíle nabité novými zážitky. S NOVASOL si zajistíte přepychové ubytování v soukromí v Itálii anebo v jiných evropských státech. Propadněte touze poznávat nezkrotnou historii, architektonické skvosty a pohodlí prázdninových domů. Právě v Cortoně, etruském městě ležícím v údolí China v provincii Arezzo, získáte unikátní možnosti rekreace. Naláká impozantním výhledem na jezero Trasimeno, které je obehnáno horami vysokými 600 metrů.

Ubytování Cortona

Ulovte si nejlepší ceny apartmánů pro ubytování Cortona

Město leží na kopci v nadmořské výšce 600 metrů, odkud jsou nádherné výhledy. Jeho historie sahá do etruských a římských dob, což dokazují mnohé stavby a umění. Turisté míří na Piazza della Repubblica s překrásným Palazzo Comunale a budovou radnice. Neměli byste vynechat návštěvu Diecézního muzea a etruskou akademii města. Senzací Cortony je svatyně Santa Margherita a pevnost Girifalco. Tyto fenomény dominují samému vrcholu kopce a jsou dosažitelné pěšky. Cestou se setkáte s impozantními městskými hradbami. Sakrální stavba, bazilika Santa Margherita, je zasvěcena stejnojmenné patronce města. Pevnost Girifalco vybudovaná pro vojenské účely je veřejnosti částečně přístupná.

Pronajměte si cenově sympatické letní domy Itálie

Propadněte romantice úzkých prudce stoupajících uliček a navštivte festival Palio dei Rioni, koňské dostihy kolem města spojené s přehlídkou krojů a starodávných zvyků. Pestrobarevná ukázka výjimečných tradic včetně mávání praporů, vám utkví v paměti. Město vás seznámí se svými historickými poklady. Vyhřívejte se pod toskánským sluncem a ochutnejte, jak je život krásný. La Vita e Bella, film režírovaný Robertem Benignim se odehrává na mnoha místech regionu, také v půvabné Cortoně. Odpočiňte si v útulných kavárnách, dejte si červené víno, delikatesní zmrzlinu a poznejte sílu nočního života. Letní domy Itálie vám rozproudí krev v žilách!

Dovolená Cortona vás strhne svou historickou okázalostí

Na první pohled její historie sahá hluboko do minulosti, zároveň dýchá typickou toskánskou atmosférou plnou skvělého vína a bezstarostných večerů: Cortona je město, kde se bohaté středověké dějiny nenásilně mísí s rychle tepající přítomností. Nachází se uprostřed Apeninského poloostrova, na fiktivní úsečce propojující metropoli Florencii s Perugií. Přestože si dovolenou v Itálii budete užívat v italském vnitrozemí, ani k moři odsud vzdušnou čarou není daleko: hranice Ligurského a Tyrhénského moře kousek od Napoleonova ostrova Elby i Jadran v oblasti San Marina jsou zhruba 100 km daleko. Město se rozkládá na svazích Apenin (Apenino Umbro Marchigiano) a hned nad ním se zvedají vrcholky jako Alta di Sant´Egidio (1 056 m n. m.), Monte Castel Giudeo (1 037 m n. m.), Monte Melello (953 m n. m.) a Monte Spino (951 m n. m.). Kvalitní dopravní dostupnost Cortony umožňuje dálnice A1 (z Milána do Říma) vedoucí asi 20 km odsud, železniční trať a též mezinárodní florentské letiště Amerigo Vespucci.

Rekreační domy Cortona jako základna na výpravu do historie

Není to sice žádné velkoměsto, přesto Cortona (něco přes 20 tisíc stálých obyvatel) ukrývá celou řadu zajímavých památek. Aby ne, když oblast obývali už v dávných staletích př. n. l. Etruskové, pod název Corito byla součástí Římské říše, ve 14. století ji ovládala bohatá rodina Ranierů a posléze dokonce Medicejů. Během procházek z vašeho komfortního rekreačního domu v Cortoně můžete obdivovat majestátní gotický dóm Santa Maria, honosný palác Palazzo Casali s muzeem starověkých civilizací či Diecézní muzeum s díly od mistrů slavných jmen jako byli Lorenzetti či Fra Angelico.

Kam se vydat během ubytování Cortona

Z Cortony můžete vyrazit na túry do blízkých apeninských kopců, do pěkného městečka Castiglion Fiorentino nebo do pyšné Sinalungy. Ubytování v Cortoně využijte i k výletu na břehy největšího apeninského jezera Trasimeno. Tyčí se u něj několik hradů jako Maggiore a zřícenina Zocco, velký magnet představuje šikmá věž Vernazzano, uchycená soustavou kotvících lan. Opomenout nesmíte ani bohaté město Arezzo s románským svatostánkem Santa Maria della Pieve, s bazilikou sv. Františka z Assisi a se zbytky římského amfiteátru.