search

Ubytování Florencie

Ubytování Florencie a blízkém okolí

Florencie leží v nádherné kopcovité krajině mezi horním a dolním údolím řeky Arno. Je obklopená olivovými háji, piniovníky a cypřišemi. Je to úžasné město, kde na vás během ubytování v Toskánsku na každém rohu dýchne historie a umění. Nenechejte nic náhodě a rezervujte si výtečné ubytování Florencie v pravou chvíli! Návštěvníci z celého světa ve městě obdivují například dóm Santa Maria del Fiore s jeho kupolí od Brunelleschiho, palác Pallazio Vecchio, galerii Uffizi s díly světoznámých malířů nebo překrásnou zahradu Boboli.

Ubytování Florencie

Vedle kulturních zážitků nabízí město i možnosti nákupů v luxusních obchodech. Blízké i široké okolí Florencie je také velmi pěkné. Objevte malebná stará venkovská sídla rodu Medicejských a patricijských ukrytá v okolích údolích a kopcích. Navštivte také město umění Siena nebo ”alabastrové město” Volterra. A nepropásněte ani návštěvu města San Gimignano, místní cukráři se chlubí tím, že tam vyrábějí nejlepší zmrzlinu na světě, tak ji nezapomeňte ochutnat.

Ubytování ve Florencii a možnosti zábavy

Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím báječné dovolené v Itáliii. Chcete-li poznat Florencii opravdu se vším všudy, pronajměte si kompletně zařízený apartmán nebo rekreační dům v různých částech města Florencie a okolí. Palazzo Vecchio (Starý palác) je nejvýznamnější světskou památkou Florencie, kde již od roku 1314 až do dnešní doby sídlily správní orgány města, radnice atd. 

Katedrála Santa Maria del Fiore se pyšní cihlovou kupolí (3. největší kupole na celém světě) od Filippa Bruneleschiho, která dávní stavební mistři postavili bez lešení! Nejkrásnější most Florencie se jmenuje Ponte Vecchio (Starý most) a přes řeku Arno se klene již od roku 1345. Most lemují po obou stranách malé obchůdky a uprostřed mostu se nachází unikátní malé náměstíčko. Asi nejslavnější sochu Florencie vytvořil v letech 1501 až 1504 Michelangelo Buonarotti a jeho socha Davida z mramoru měří více než 5 m a váží zhruba 18 tun!