Apartmány Itálie a výlety do Florencie a okolí

Dovolená v Toskánsku

Florencie vznikla již za starověkého Říma. Ve středověku se (i díky vlastní měně) řadila k nejbohatším městům světa , od roku 1982 je její historické centrum zapsáno do seznamu UNESCO. Dnes se tu dá prožít báječná dovolená. Florencie autem není žádný problém, vyrazte a poznejte místo nabízející množství kulturních pokladů jako málokteré jiné. Hlavní město Toskánska a kolébka renesance ukrývá skvosty architektonické, sochařské i výtvarné. Probíhá v ní řada událostí společenských a je rodištěm mnoha známých osobností – od spisovatele Dante Alighieriho po módního návrháře Guccio Gucciho. Užijte si skvělou dovolenou v Itálii .

Za symbol Florencie se považuje Ponte Vecchio, most vedoucí přes řeku Arno už od poloviny čtrnáctého století. Původně v krámcích lemující obě strany mostu (a dávající mu tak světoznámý, nenapodobitelný vzhled) bydleli řezníci. Zápach masa a rybiny dávno nahradily luxusní výlohy plné šperků a zlata. Jediným místem, odkud lze z mostu pozorovat řeku, je náměstíčko na jeho vrcholu. Řada velikánů, podílejících se na slávě Florencie i celé Itálie, sní svůj věčný sen v bazilice Santa Croce (Svatého kříže). Leží tu Machiavelli, Galileo, Michelangelo, Rossini a další.

Katedrála Santa Maria del Fiore s kupolí a muzeum Galleria degli Uffizi

Dominantou florentského panoramatu je bezesporu kupole u katedrály Santa Maria del Fiore, třetí největší na světě. Vyplatí se navštívit nejen dóm, ale vyšplhat se také po 463 schodech do samotné kupole a odsud se pokochat výhledem na okolí Florencie. Ubytování v tomto městě přitom skutečně není žádný problém. Podobný zážitek umožňuje těsně vedle se tyčící Campanile, nádherná zvonice vysoká 82 metrů. O výzdobu se sochami postaral samotný Donatello. Vyhlídka z jejího vrcholu umožňuje si v plné kráse vychutnat také kupoli chrámu.

Ještě vyšší je věž starého paláce Palazzo Vecchio. Opevněná stavba připomínající hrad vznikla v roce 1314 a dnes slouží jako radnice. Bývalé sídlo místních panovníků, ale také trezor rodiny Medicejských, dnes domov čtyř muzeí s překrásnými sbírkami v čele s díly Rafaela a Tiziana. To je okázale vyzdobený Palazzo Pitti, další místo, které se při návštěvě Florencie nesmí vynechat. Nejnavštěvovanější galerií je ovšem stará Galleria degli Uffizi umístěná ve stejnojmenném paláci. Pyšní se díly mistrů jako da Vinci, Dürer, Tizian, Sanzio, Caravaggio, Botticelli, Giotto, Rubens, Rembrandt či Michelangelo.

  • Dovolená Florencie autem Vám jednoduše umožní poznat jedno z nejkrásnějších měst na světě!