Zajímavosti ve Florencii

Dovolená a pobyt v Toskánsku, ubytování v Itálii

Magické sochy Davida a Persea

Dovolená ve Florencii

Posledně jmenovaný je také autorem proslavené sochy Davida. Osmnáctitunový mramorový skvost lze obdivovat před Palazzo Vecchio, ovšem pouze kopii – originál odpočívá v Akademii krásného umění. Na nedalekém náměstí Piazza della Signoria se tyčí kovová socha mytologického reka Persea s hlavou Medúsy. Vytvořil ji roku 1545 Benvenuto Cellini. Jedinečnou atmosféru náměstí dotváří pětimetrová Neptunova fontána.

Odpočinek? Park Boboli a fotbal: Využijte apartmány Itálie a poznávejte Florencii. Koho začnou bolet nohy, může si jít odpočinout do parku Boboli navazující na Palazzo Pitti. Kromě laviček je protkán množstvím zahrad, romantických prvků (jezírka, jeskyně, fontány) a také vyhlídkou na celou Florencii. Každý sportovní příznivec jistě zná zdejší fotbalový klub AC Fiorentina. Atmosféru předchůdce kopané, středověké hry Calcio storico Fiorentino, lze ochutnat koncem června. Čtyři týmy, zastupující městské čtvrti, se v provizorní aréně na Santa Croce utkávají o pohár Torneo dei Quattro Quartieri.

Do čínského města nedaleko

Pokud máte zajištěno do ubytování Florencie, můžete se vydat i do okolí. Asi patnáct kilometrů severozápadně od Florencie leží Prato. Zajímavé je nejen největším podílem čínských přistěhovalců na počet obyvatel ze všech evropských měst, ale hlavně mohutnou pevností Castello dell´Imperatore, vybudovanou ve 13. století. Za zmínku stojí i bohatě zdobená románská bazilika Dóm sv. Štěpána. Východně od Florencie se rozkládá národní park Foreste Casentinesi / Monte Falterona. Rozsáhlé lesy Apenin ukrývají vodopády Acquacheta, přehradní jezero Ridracoli, pramení tu řeky Arno a Tibera a je možné potkat třeba vlka nebo orla.