search

Ubytování Greve in Chianti

Ubytování Greve in Chianti je nevšední

Kam vyrazit za sluncem a památkami? Prohlédněte si úžasné rekreační domy NOVASOL a dopřejte si ubytování v Toskánsku anebo jinde v Evropě za skvělé ceny. Žhavým želízkem v ohni je ubytování Greve in Chianti, které jsou zasazeny do světoznámé vinařské oblasti Chianti Classico. Propadněte chuti lahodných vín a poznejte všechny krásy atraktivní lokality.

Nádherné městečko je vstupní branou do regionu Chianti. Uchvátí jeho strategická poloha, nachází se v dosahu Florencie i Sieny. Leží na vrcholu kopce, odkud se vám otevírají pěkné výhledy. Centrem dění je hlavní náměstí, kde se konají festivaly i trhy. Vaše kroky povedou k hradu Montefioralle, který se rozprostírá nad městem.

Objednejte si pohodlné apartmány ještě dnes!

Malebné Piazza Matteotti je hlavním náměstím a srdcem kulturního života v Greve in Chianti. Těšte se na pravidelně konající se festivaly, převážně v létě a na podzim, kde nechybí hudba, tanec, zpěv, dobré jídlo a samozřejmě proudem tekoucí víno. Každou sobotu ráno se zde koná trh, kde se prodávají rozmanité regionální produkty. V útulných kavárnách si vychutnáte odpolední espresso.

Na náměstí Greve in Chianti najdete také Palazzo del Comune, radnici postavenou v neo-renesančním stylu a sochu proslulého objevitele Giovanniho da Verrazzana. Speciální pozornost by měla patřit kostelu Santo Croce s freskami Panny Marie s dítětem a Trojicí svatých. Muzeum sakrálního umění vystavuje vzácné artefakty.

Konečně super ubytování Greve in Chianti

Nezapomeňte navštívit Muzeum vína. Oceníte ochutnávku vín nejrůznějších značek oblasti a stálou expozici. O zábavu se postarají kavárny, bary, wineshopy, pizzerie i restaurace sjednocující se kolem hlavního náměstí. Vydejte se do Montefioralle, opevněné vesničky, kde přebýval průzkumník Amerigo Vespucci.

Jistě vás také omámí krásy údolí Val di Greve, kde spatříte rozsáhlé vinice, protékající řeky a přírodu jako na dlani. Milovníkům vína přijde do noty Chianti Classicco, každoroční festival spojený s ochutnávkou a prodejem zdejšího proslaveného vína.