search
C
| Editor
(First published: )

Dovolená v Grosseto

Ubytování v Toskánsku, rekreační domy a ubytování v Itálii

Dovolená v Grosseto

Hledáte-li pronájem vily v Toskánsku, poohlédněte se v okolí města Grosseto. Je to znovuobjevený turistický ráj. Leží sotva deset kilometrů od moře v romantické krajině Toskánska a uchovává si kouzelnou maloměstskou atmosféru. Přispívají k tomu také dochované hradby z pozdního středověku. Z mnoha paláců je nejznámější Palazzo Aldobrandeschi, dnes sloužící jako radnice. Církevním stavbám dominuje románská katedrála San Lorenzo, mezi řadou dalších staveb stojí za vidění moderní kostel Matky Terezy. Vedle katedrály se tyčí antický sloup, přivezený sem kdysi z etruského sídla Roselle.

Pronájem vily v Toskánsku jako vstupenka do antiky v Roselle

Právě návštěva asi deset kilometrů vzdáleného Roselle představuje jednu z největších místních atrakcí. Archeologický výzkum sice dále pokračuje, nicméně lze spatřit řadu objevených základů domů a dalších vykopávek. Zachovalé středověké památky ukrývají i další městečka jako Istia d´Ombrone či Montepescali. Na turisty čeká 1 738 metrů (v zimě se tu dokonce lyžuje) vysoká vyhaslá sopka Monte Amiata. Dalším zajímavým místem je veliké jezero Bolsena, obzvláště jeho ostrůvek Bisentina s parkem a středověkými památkami.

Na návštěvu čekají Pisa i Florencie

Máte-li zajištěný pronájem vily v Toskánsku, můžete si autem udělat výlety do vzdálenějších, ovšem proslavených měst. Co takhle vyrazit do Livorna, které je díky svým kanálům nazývané Nové Benátky? Lucca se pyšní historickým centrem bez automobilového provozu a kruhovým náměstím Piazza Amfiteatro. Nejvíce času je potřeba samozřejmě na město Pisa se šikmou věží, románským dómem a muzeem San Matteo s obrazy od Donatella či Verrochia. A na centrum Toskánska – Florencii. Ta se pyšní atrakcemi jako galerie Uffizi s díly da Vinciho, Michelangelova socha Davida, most Ponte Vecchio nebo obří kupole katedrály Santa Maria del Fiore. Z Piombina zase jezdí lodě na nedaleký ostrov Elba, místo Napoleonova vyhnanství.