search

Ubytování Grosseto

Ubytování Grosseto má grády

Hledáte-li zajímavé ubytování v Toskánsku, poohlédněte se po ubytování Grosseto a v jeho okolí. Je to znovuobjevený turistický ráj. Leží sotva deset kilometrů od moře v romantické krajině Toskánska a uchovává si kouzelnou maloměstskou atmosféru. Přispívají k tomu také dochované hradby z pozdního středověku. Z mnoha paláců je nejznámější Palazzo Aldobrandeschi, dnes sloužící jako radnice. Církevním stavbám dominuje románská katedrála San Lorenzo, mezi řadou dalších staveb stojí za vidění moderní kostel Matky Terezy. Vedle katedrály se tyčí antický sloup, přivezený sem kdysi z etruského sídla Roselle.

Ubytování Grosseto

Pronájem vily v Toskánsku jako vstupenka do antiky v Roselle

Právě návštěva asi deset kilometrů vzdáleného Roselle představuje jednu z největších místních atrakcí. Archeologický výzkum sice dále pokračuje, nicméně lze spatřit řadu objevených základů domů a dalších vykopávek. Zachovalé středověké památky ukrývají i další městečka kolem Grosseta jako např. Istia d´Ombrone či Montepescali. Na turisty čeká 1 738 m n. m. (v zimě se tu dokonce lyžuje) vysoká vyhaslá sopka Monte Amiata. Dalším zajímavým místem je veliké jezero Bolsena, obzvláště jeho ostrůvek Bisentina s parkem a středověkými památkami.

Kam se vydat během ubytování Grosseto

Máte-li zajištěný pronájem vily v Toskánsku, můžete si autem udělat výlety do vzdálenějších, ovšem o to více proslavených měst. Co takhle vyrazit do Livorna, které je díky svým kanálům často nazývané Nové Benátky? Lucca se naopak pyšní historickým centrem bez automobilového provozu a kruhovým náměstím Piazza Amfiteatro. Nejvíce času je potřeba samozřejmě na město Pisa se ikonickou šikmou věží, románským dómem a muzeem San Matteo s obrazy od Donatella či Verrochia. A na centrum Toskánska, na úchvatnou Florencii. Toskánská metropole se pyšní atrakcemi jako galerie Uffizi s díly da Vinciho, Michelangelova socha Davida, most Ponte Vecchio nebo obří kupole katedrály Santa Maria del Fiore. Z Piombina zase jezdí lodě na nedaleký ostrov Elba, místo Napoleonova vyhnanství a mnoha romantických pláží.