search

Ubytování Elba

Ubytování Elba, ostrov Napoleonův

Elba je největší ostrov toskánského souostroví a zároveň třetí největší italský ostrov. Během procházek při ubytování Elba najdete fantastickou a malebnou krajinu, strmé skalní útesy i skryté pláže s nejjemnějším pískem a malé chráněné zátoky plné drobných kamínků, ale také bohatou středomořskou vegetaci. Na východním pobřeží ostrova Elba se nachází jedno báječné místo na koupání – Rio Marina. To je díky své výhodné poloze rovněž velmi oblíbeným místem pro jachtaře a nádherné okolní cesty zvou k toulkám a procházkám. Ale naše ubytování Toskánsko najdete také v dalších obcích ostrova Elba: Porto Azzuro, Rio nell´Elba, Portoferraio a další!

Ubytování na ostrově Elba vás potěší

I sousední ostrovy jsou součástí největšího mořského národního parku ve Středozemním moři - Parco Nazionale dell´Arcipelago Toscano (Národní park Toskánské souostroví), takže se můžete těšit na fantastickou přírodu a pro potápěče je Elba doslova rájem! V Portoferraio si můžete prohlédnout Napoleonovu rezidenci - Palazzina di Mulini. Z Marina di Campo si můžete udělat výlet na sousední ostrov Montecristo nebo Pianosa a jen pro zajímavost, francouzská Korsika leží pouze 35 km západně. Jednou z perel ostrova rekreační domy v Itálii je vesnička Rio nell´Elba v horách, kde se můžete seznámit s místní hornickou tradicí.

Ubytování Elba

Pláže, kam zajít během ubytování Elba

Ostrov Elba byl již v době Etrusků a starých Řeků jedním z nejznámějších nalezišť železné rudy. Na ostrov Elba se nejlépe dostanete trajektem z Livorna (nedaleko Pisy) anebo z toskánského přístavu Piombino, který je od Elby vzdálený pouhopuhých 10 km. Na ostrově je mnoho krásných míst, kde se můžete potápět. Z pláží můžete také šnorchlovat. Dlouhé pobřeží se zátokami umožňuje windsurfing, jízdu na kajaku, pádlování v malé lodi nebo plavání, záleží jen na vás. Elbu prozkoumáte pěšky, na koni a na kole. Na úzkých silničkách buďte opatrní, abyste se nestřetli s velkými kaktus. Pokud je počasí opravdu pěkné, uvidíte nejen velký kus Středozemního moře, ale až na Korsiku.