search

Ubytování na pobřeží Toskánska

Ubytování na pobřeží Toskánska zaujme každého

Máme pro vás několik tipů na zajímavé ubytování na pobřeží Toskánska. Zvláště, máte-li rádi moře a hledáte spíše oddechové ubytování v Toskánsku, ze kterého to však zároveň není daleko za památkami či do přírody.

Ubytování na pobřeží Toskánska

Riviéra Versilia

Opravdovým milovníkům pláží je toskánské pobřeží v regionu Versilia dobře známé stejně jako proslulá přímořská letoviska Viareggio, Marina di Massa, Pietrasanta nebo Forte dei Marmi. Pobřeží Versilia a jeho dlouhé písečné pláže vhodné i pro malé děti a křišťálově čistá voda Ligurského moře se také často označuje jako Italská riviéra. Dovolená v Toskánsku uspokojí malé i velké cestovatele! A pokud si budete chtít od moře a sluníčka odpočinout, není nic jednoduššího než se vydat do vnitrozemí Toskánska, vždyť nádherná města Pisa nebo Lucca jsou vzdálená jen malý kousek.

Etruská riviéra

Na pobřeží Versilia plynule navazuje další známá přímořská oblast Toskánska - Etruské pobřeží a Etruská riviéra (Costa Etrusca nebo Riviera degli Etruschi) - táhnoucí se od známého přístavního města Livorno až po poloostrov Piombino. Opět se můžete těšit na kilometry dlouhé písečné pláže a pozvolný vstup do moře a naše apartmány nebo rekreační domy v Toskánsku najdete např. v letoviscích Marina di Cécina, San Vincenzo, Rosignano Marittimo nebo Porto S. Stefano.

Ostrov Elba

Ostrov Elba a 6 dalších ostrovů je součástí Toskánského souostroví a také stejnojmenného národního parku Arcipelago Toscana, největší mořské chráněné oblasti ve Středomoří. Také díky tomu vás na Elbě čekají fantastické přírodní památky, malé chráněné zátoky, písečné pláže i divoké útesy, které jsou oblíbenou potápěčskou oblastí. Naše rekreační domy v Itálii, chaty a rekreační domy Elba najdete např. v Porto Azzurro, Portoferráio nebo Rio Marine, ale také ve vnitrozemí ostrova Elba (Rio nell´Elba). Sousední ostrovy Giannutri nebo Gorgona patří k nejkrásnějším a nejbarevnějším v celém Středozemním moři a jejich naprosto nedotčená příroda vás okouzlí!

Maremma, Monte Argentario

Poslední a pro mnohé nejkrásnější část pobřeží Toskánska se ovšem nachází ještě jižněji, od poloostrovu Piombino po další poloostrov Monte Argentario. Tento úsek toskánského pobřeží se nazývá Maremma a ačkoli i zde najdete skvělé písečné pláže s bohatým turistickým zázemím (Castiglione della Pescaia, Marina di Grosetto), tak dovolená Itálie se pyšní také několika místy s plážemi a pobřežím prakticky nedotčeným turismem, takže se zde budete cítit jako v ráji (Punta Ala, Marina di Alberese, Talamone nebo Follónica).