Zábavné a zajímavé místa v Itálii

Celé pobřeží Toskánska od La Spézia až po poloostrov Monte Argentario je překrásné a pyšní se samozřejmě spoustou zajímavých míst: Toskánské souostroví s ostrovem Elba, přírodní park Maremma, archeologické naleziště z doby Etrusků Puplona u městečka Populónia, přístav Livorno a další. Ale i blízké vnitrozemí ukrývá celou řadu úžasných atrakcí jako např. slavnou šikmou věž v Pise, vinné stezky u města Cécina nebo etruskou nekropoli u městečka Vetulónia. Toskánské pobřeží nabídne návštěvníkům historická místa, umění i krásné pláže. Hledáte tip na rodinnou dovolenou? Potom pobřeží Toskánska je pro vás tou pravou volbou, kde se vykoupete v Tyrhénském moři. Na každém kroku tohoto regionu narazíte na umění, historii a krásnou krajinu se spoustou vinic. Proto neváhejte a objednejte si rekreační dům v Toskánsku na pobřeží Toskánska.

Pobřeží Toskánska, tipy na výlety

  • V srdci Maremmy, v nádherném středověkém městečku Massa Marittima se v červnu a srpnu konají historické soutěže ve střelbě z kuší v historických kostýmech. Město stojí za návštěvu i díky nádhernému dómu. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů v Itálii.
  • Mezi městy Massa a Carrara se nachází Apuanské Alpy, které jsou světoznámé díky mramorovým dolům. Zajímavým cílem výletů jsou dále zelené kopce Garfagnana, které fascinují obzvlášť milovníky přírody.
  • V Torre del Lago u města Lucca se každý rok koná Pucciniho Festival (červenec - srpen): pro milovníky oper je to unikátní příležitost vychutnat si operu před malebnou kulisou jezera u rodného města Puccini.
  • V Pise se v červnu koná Regata delle Republica Marinare: historická regata mezi původními republikami Itálie (Amalfi, Janov, Písa a Benátky).
  • V Pise se v květnu-červnu koná i Gioco del Ponte, kde se cca. 600 účastníků v antických kostýmech setkává v přátelském utkání na antickém mostě starého města.
  • Ve Viareggio se v zimě konají nejdůležitější slavnosti v rámci karnevalu v Itálii. Tradiční průvod v barevných kostýmech na nádherně zdobených vozech je zlatým hřebem této události.

Zpestřete si pobyt v rekreačním domě výletem na Elbu

Na toskánském pobřeží nemusíte celou dovolenou strávit pouze ležením u moře na dlouhých písečných plážích, které se budou líbit vám i dětem. Ale můžete navštívit jedno ze známých měst, vyjet si na kole či udělat výšlap místní krajinou, kde zaručeně objevíte zatím nenalezené. Především děti toto dobrodružství ocení. Pobyt v rekreačním domě v Itálii na pobřeží Toskánska si jistě zpestříte návštěvou ostrova Elba. Je to největší ostrov Toskánských ostrovů. Elba je známá především kvůli Napoleonu Bonaparte, který se na ostrov uchýlil do exilu.

Pisa vás okouzlí nejen Šikmou věží

Další tip na rodinný výlet po toskánském pobřeží je město Pisa. I když to tak nevypadá, ale v minulosti to bylo významné přístavní město. Každého návštěvníka hned napadne, že v Pise je Šikmá věž. Součástí areálu je i katedrála a další románské stavby. Apartmány v Itálii se postarají o vaše pohodlí! Navštívit můžete Baptisterium či Camposanto. Výlet můžete zakončit v jedné z místních restaurací, kde určitě ochutnejte italskou specialitu jako například lasagne, špagety či prosciutto s kvalitním vínem. Jistě pak oceníte rekreační dům na toskánském pobřeží.

Rekreačního domu nedaleko městečka Lucca nebudete litovat

Milovníky historie jistě potěší městečko Lucca, které leží na toskánském pobřeží. Jako jedno z mála má zachovalé městské hradby. V samotném centru mají dokonce auta zakázaný průjezd. Navštívit můžete Amfiteátr, z něhož si lidé od středověku stavěli domy, tak že náměstí má oválný tvar. Zajímavá je určitě katedrála San Martino či románský kostel San Michele. V Lucce najdete i renesanční radnici s podloubím. Po celém městě najdete řadu renesančních a barokních budov a vil. Oblast toskánského pobřeží má opravdu co nabídnout, proto neváhejte a objednejte si rekreační dům v Itálii ještě dnes.