search

Ubytování San Gimignano

Ubytování San Gimignano má šmrnc

Další oblastí, kterou můžete v Itálii navštívit a nebudete toho litovat, je San Gimignano a Volterra Najdeme je v Toskánsku, konkrétně v provincii Siena. Ubytování v Toskánsku uspokojí malé i velké cestovatele! Ubytování San Gimignano je atraktivní především pro milovníky historických center, především těch středověkých, Volterra potom svou netradiční lokací na strmém vrchu.

Ubytování San Gimignano

San Gimignano a Volterra; ubytování přímo v srdci Toskánska

Půvabné toskánské městečko San Gimignano se nacházelo na stezce Via Francigena a jeho historické jádro je od roku 1990 pod ochranou UNESCO. Rekreační domy v San Gimignano jsou pro vás cestou do ráje! San Gimignano se kromě dokonale zachovaného gotického souboru staveb pyšní jednou z nejkrásnějších románských bazilik v Toskánsku (Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v San Gimignano) a palácem Palazzo Comunala, který dříve sloužil jako radnice a dnes je zde městské muzeum.

Středověké San Gimignano

Malebné, úzké, křivolaké uličky plné podčiní obchodníků. Takhle nějak by se daly charakterizovat ulice vedoucí k ubytování San Gimignano. Město je zajímavé především tím, že ho pokrývá téměř kompaktní středověká zástavba. Chaty a chalupy v San Gimignano se postarají o vaše pohodlí! Na návštěvníky vykukuje patnáct věží. Díky této zástavbě je San Gimignano zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO od roku 1990. Ubytování v San Gimignanu určitě nebudete litovat. Dalšími lákadly tohoto města je například Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, která je také přezdívaná jako Collegiata.

Dovolená v Itálii

Je to nejvýznamnější stavba svého druhu na světě. Románská trojlodní bazilika patří k nejlepší příkladům románských staveb v Toskánsku. Za pozornost stojí také Palazzo vecchio del Podesta (radnice postavená ve třináctém století), různé kostely, paláce a věže. Opomenout byste neměli ani zříceninu hradu Rocca, odkud je krásný výhled po okolí. Po ubytování v Toskánsku si možná budete říkat, že to odněkud znáte. Ano, máte pravdu. Město si zahrálo jako kulisa k filmům jako je například Čas s Mussolinim nebo Bratr slunce, sestra luna.

Toskánská Volterra má čím překvapit

Při cestování Toskánskem bychom neměli zapomenout ani blízké město Volterra. Nevýhodou je, že město leží na strmém, špatně přístupném vrchu. Při ubytování se ve Volteře si budete moci prohlédnout starověké i středověké památky – vykopávky římského divadla, Náměstí Piazza dei Priori, Museo Guarnacci (kde najdeme bohatou sbírku etruských uměleckých děl) nebo medicejskou pevnost (jež se později používala jako věznice). Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje! Pokud máte ubytování ve Volteře, je vhodné navštívit asi padesát kilometrů vzdálenou Pisu nebo Ligurské moře, které najdeme asi třicet kilometrů od Volterry.

Volterra, alabastrové město

Toskánské město Volterra se proslavilo tajemným uměleckým zpracováním alabastru, jehož umění si předávali řemeslníci z generace na generaci. K nejkrásnějším památkám ve městě Volterra patří náměstí Piazza dei Priori se středověkými paláci a velkolepým palácem Palazzo dei Priori, kde je v současné době radnice. Naším tajným tipem je archeologické muzeum Museo Etrusco Guarnacci, kde se uchovávají vzácné etruské nálezy z Volterry a okolí. Apartmány v Toskánsku se postarají o vaše pohodlí!