search

Ubytování Siena

Ubytování Siena a úžasná krajina a krásné památky

Provincie Siena je zajímá především svým přírodním charakterem. Certe Senesi je polopouštní krajina. Nyní zde uvidíme malé kaňony a divokou zvěř. Turisté ocení ubytování Siena, protože v této části Toskánska najdeme mnoho termálních vřídel s vápencově sirnatou vodou. V dobách starověkého Říma zde byly vybudovány termální lázně pod širým nebem. Při cestě po provincii Siena narazíte na údolí, která jsou něčím jedinečná. Například v údolí Val d´Elsa najdeme městečko Colle Val d’Elsa, které je producentem cukru krystal. Údolí Val d´Merse nás okouzlí místními hrady a údolí Val d´Orcia a Amiata zase překrásnou přírodou. Ubytování v Toskánsku určitě nebudete litovat.

Ubytování Siena

Siena na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

Siena je hlavním městem stejnojmenné provincie v italském Toskánsku. Leží na plošině mezi řekami Arbie a Elsy. I přesto, že má Siena rozměry téměř menšího velkoměsta, zachovává si svůj historický ráz. Návštěvou bude okouzlen každý. Siena má velice dobře zachované středověké a architektonické jádro města. Právě proto byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Abyste si mohli užít toto město, neváhejte a objednejte si ubytování v Itálii v Sieně. Město se může pochlubit a místní specialitou, kterou si můžete dát například jako romantickou večeři. Objednejte si „pici“. Jsou to ručně udělané špagety, které se jedí buď s kančí či králičí omáčkou nebo teplým česnekem a kečupem.

Pamětihodnosti v Sieně

Jako turisté jistě oceníte pamětihodnosti, které v Sieně najdeme. Hlavním náměstím je Pizza del Campo, které je obklopeno šestnácti paláci. Dominantou je Fontána radosti, díky níž je město zásobováno vodou. Opomenout byste v Sieně neměli ani dóm S. Maria Assunta. Dóm zdobí zvonice ze třináctého století. Je to nejspíše jeden z nejlepších staveb svého druhu v Itálii. Po dni plném turistiky si můžete odpočinout v již zařízeném ubytování v Itálii.

Ubytování Siena, perla Toskánska a jedna z nejhezčích italských měst

Dovolená a ubytování ve městě Siena a jeho blízkém okolí. Spolu s Florencií jedno z nejkrásnějších toskánských měst Siena se pyšní mimořádně dochovaným historickým centrem, které je pod ochranou UNESCO. Naše apartmány, rekreační domy a vily se nacházejí nejen přímo v Sieně, ale i v jejím bezprostředním okolí, takže se budete moci dokonale seznámit s touto nádhernou provincií Toskánska. Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje!

Fascinující město Siena

  • Náměstí Piazza del Campo je pravděpodobně nejhezčí památkou Sieny, má tvar půlměsíce a obklopuje ho celkem 16 renesančních paláců. Dovolená v Itálii uspokojí malé i velké cestovatele!
  • Náměstí Piazza del Duomo se rozkládá kolem úchvatné sienské katedrály postavené na přelomu 12. a 13. století.
  • Známá věž Torre del Mangia čnící do výšky 102 m má úctyhodných 503 schodů a sloužila od 14. století jako respekt budící vojenský obranný symbol.
  • Za návštěvu určitě stojí také galerie Pinacoteca Nazionale nebo budova Ospedale di Santa Maria della Scala, centrum umění a kultury.