Využijte rekreační domy Toskánsko! Siena a okolí láká svými památkami

Dovolená v Toskánsku

Město Siena, rozložené na třech pahorcích, vypadá jako by se zjevilo rovnou ze středověku. Historický střed obklopují hradby s několika bránami. Je tady tolik architektonických skvostů, že na jejich prohlídku stačí sotva jeden den. Po zásluze je zapsána v seznamu světového dědictví Unesco. A také proto se tu točila řada filmů v čele s příběhem Jamese Bonda Quantum of Solace. Dovolená v Toskánsku stojí za zvážení.

Rušná třída Via Banchi di Sopra je lemována řadou paláců a také obchodů. Vede na hlavní sienské náměstí Piazza Il Campo. Všechny budovy z něj hledí v půlkruhu na zdejší dominantu, gotický palác Palazzo Pubblico s uměleckým muzeem uvnitř. Rozhodně se vyplatí vystoupat na 102 metrů vysokou palácovou věž Torre del Mangia, z níž je hezký rozhled na město. Uprostřed náměstí stojí krásná fontána Fonte Gaia. Rozlehlost náměstí přímo předurčuje ke konání nejrůznějších akcí. Nejznámější jsou letní slavnosti Corsa del Palio zakončené dostihovými závody. Stačí zajistit si ubytování Toskánsko v apartmánu a celou parádu spatříte na vlastní oči.

Dóm, Pinacoteca a další lákadla

Dovolená v Toskánsku, pobyt v Itálii

Další chloubou Sieny je úchvatný středověký dóm. Na jeho výzdobě se podílely desítky umělců, a to nakonec nebyla realizována zamýšlená přestavba do rozsáhlejší podoby. V prostorách dómu se můžeme kochat reliéfní výzdobou od Donatella, křtitelnicí od Jacopa della Quercia, vzácnou kazatelnou či mramorovou fasádou. V přiléhajícím chrámovém muzeu najdeme sochy od Duccia di Buoninsegna nebo Lorenzettiho.

Vyberte si z naší nabídky rekreační domy v Toskánsku a užijete si umění doslova dosyta. V Sieně lze strávit dlouhé chvíle v obrazárně Pinacoteca Nazionale. Zachycuje vývoj sienské malířské školy od 12. do 18. století. Archeologické muzeum nabízí sbírky z dob vzniku města za éry Etrusků. Z obrovského množství zdejších památek stojí dále za vidění známá kašna Fonte Branda a sídlo státního archívu s cennými listinami v Palazzo Piccolomini. Velkolepě působí chrám San Niccolo al Carmine a historické paláce lemující ulici Via di Citta. K cihlovému chrámu San Domenico je třeba vyšlápnout na kopec, odměnou je však rozhled na celou Sienu.

Z ubytování v apartmánu rovnou za křišťálem do Colle di Val d´Elsa

Asi deset kilometrů severozápadně od Sieny leží město Colle di Val d´Elsa. Celosvětově proslulo výrobou křišťálového a skleněného nádobí, které tu lze v řadě obchodů zakoupit. Mimo to láká monumentální městská brána Porta Nova, nedaleký románský kostel Pieve dei Santi Ippolito e Cassiano a spousta paláců v čele s úžasným Palazzo Campana. Rekreační domy Toskánsko umožňují vyrazit na spoustu výletů. Například ještě trochu více na sever od Sieny leží Poggibonsi. Ukrývá románský kostel San Lorenzo a Palazzo Pretorio, sídlo paleontologického muzea.