search

Ubytování Volterra

Ubytování Volterra v pohádkovém Toskánsku

Prosluněné ubytování Toskánsko rovná se památky na dlani, kouzelná příroda a gurmánské speciality! Kdo by odolal dechberoucí krajině Toskánska, která slibuje výbornou dostupnost kulturních, sportovních i relaxačních aktivit? Nebojte se vejít do pohádkové atmosféry ubytování Volterra a naučíte se odpočívat.

Proč patří dovolená v Itálii k nejžádanějším? Turisty z celého světa přitahuje koupáním, lenošením na pláži, bujarým nočním životem a hojným výskytem pokladů architektury. Pokud chcete spojit všechny tyto aktivity, vydejte se do Volterry. Oceníte půvaby etruského města a samozřejmě luxus a pohodlí rekreačních domů s vlastním bazénem.

Vsaďte na dokonalost ubytování Volterra

Opevněné město leží v Toskánsku asi 50 kilometrů jižně od velkolepé Pisy a asi 30 kilometrů od pobřeží Ligurského moře. Volterra se rozkládá na strmém skalnatém vrchu, které je těžištěm starověkých a středověkých klenotů historie a rovněž sídlem volterrské diecéze. Historické město obepnuté hradbami je rovněž známé těžbou alabastru.

Impozantní Volterra osloví všechny věkové kategorie výletníků, zamilované páry, rodiny s malými dětmi i seniory. Město je proslulé svými úzkými křivolakými uličkami a kolosem medicejské pevnosti z 16. století. Nadšence historie polapí vykopávky římského divadla z 1. stol. př. n. l. a hradby etruského i středověkého původu.

Letní domy Itálie? Skvělá volba!

Poznejte dech katedrály Nanebevzetí Panny Marie z roku 1120 a rozšířené ve 13. století. Uhrane vyřezávaným stropem a cenným vnitřním interiérem. Už zdálky lze vidět osmiboké baptisterium sv. Jana z 12. – 13. století. Kroky zvědavých turistů vedou na náměstí Piazza dei Priori k paláci a radnici, také do musea Guarnacci a galerie italského malířství v paláci Minucci-Solaini.

Vystupte na nejvyšší bod města, kde se nachází pevnost Fortezza Medicea, které dnes slouží jako věznice. Nezapomeňte navštívit středověký festival, který vás vrátí do minulosti. Toužíte vidět šikmou věž v Pise anebo se osvěžit v Ligurském moři? Z letních domů Itálie od NOVASOL máte k těmto atrakcím výborně našlápnuto. Už na nic nečekejte a chyťte své štěstí za pačesy!