search

Ubytování v Umbrii

Ubytování v Umbrii, zeleném srdci Itálie

Umbrie je známá jako zelené srdce Itálie. Krajina je převážně kopcovitá a hornatá (nejvyšší hora Umbrie v pohoří Apeniny měří 2.476 m - Monte Vettore). Oblast je ovšem velmi úrodná a to zejména díky známé řece Tibera a jejím přítokům. Ubytování v Umbrii se ukrývá v malém regionu, který nabízí klid a dokonalý odpočinek od každodenního stresu! Ubytování v Itálii vám padne do noty!

Ubytování v Umbrii

Ubytování v Umbrii na dosah Trasimenského jezera

Trasimenské jezero (Lago Trasimeno) je již dlouho oblíbenou turistickou destinací nejen Umbrie, ale i celé střední Itálie. I přes svou velkou rozlohu 128 km² není Trasimenské jezero hlubší než 6 metrů a má kromě toho ještě jednu zajímavou vlastnost. Stejně jako např. Kolem Aralského jezera se rozkládá celá řada malebných městeček a vesniček s antickými kořeny: Castglione del Lago, Passignano sul Trasimeno, Tuoro sul Trasimeno nebo San Savino. Kvalitní prázdninové domy v Itálii - apartmány a rekreační domy v Perugii, Assisi, Spoletu, Todi, Orvietu a jejich okolí!

Města Umbrie: Perugia, Spoleto, Orvieto

Hlavním městem provincie Umbrie je Perugia půvabné historické město ležící na návrší uprostřed krásné zelené krajiny. Perugia byla důležitým městem Etrusků, Římanů a později samostatným silným městským státem. Z bohatých památek Perugie určitě stojí za pozornost katedrála sv. Vavřince a Herculana, obrovská radnice Palazzo dei Priori (jedna z největších budov Itálie) nebo Etruský oblouk. Chloubou města Spoleto (antické Spoletium) je katedrála Santa Maria Assunta z roku 1175, kulturní festival Festival dvou světů nebo most Ponte delle torii, který je vlastně středověkou obdobou antických akvaduktů! Ale naše apartmány v Umbrii a další možnosti ubytování v Itálii naleznete i ve městech Assisi, Todi, Orvieto, Foligno atd..

Dovolená v Umbrii

Gurmánská Umbrie

Lahodné místní speciality regionu prostě musíte ochutnat. Patří k nim lanýže či hřiby, malá čočka z Castelluccio nebo uzeniny z Norcia. Nemůžeme se nezmínit o výtečném červeném vínu jako Sagrantino di Montefalco či Rubesco. Přes svou kontinentální polohu vás Umbrie překvapí typickým středozemským podnebím s horkým suchým létem a ne příliš studenou zimou. Naše rekreační domy v Itálii, vily a apartmány Umbrie se nacházejí v zeleném vnitrozemí u měst Perugia, Spoleto a u Trasimenského jezera.