Dovolená a ubytování v Itálii

Umbrie- tipy na výlety, atrakce a další zajímavá místa

V Umbrii je stále co objevovat a zažít. Pestrá zelená krajina Umbrie přímo láká k procházkám nebo cyklistickým výletům. Dejte si zmrzlinu a večer se k sobě přitulte v rekreačních domech v Itálii! Velmi oblíbená je např. cyklotrasa kolem Trasimenského jezera. Antická a etruská města Perugia, Spoleto, Orvieto nebo Todi oživí dávno minulé časy a kulturní akce vás seznamí s místními zvyky a tradicemi. Abyste si mohli vytvořit první představu o tomto krásném regionu, sestavili jsme pro vás přehled nejdůležitějších pamětihodností a zajímavých míst Umbrie. V Umbrii je tolik zajímavých míst!

Umbrie: Trasimenské jezero, Spoleto, Perugia, Assisi, Todi a Orvieto

Známé Trasimenské jezero je ideální pro koupání i všechny možné vodní sporty. Uprostřed jezera jsou tři malé ostrůvky, přičemž na ostrov Isola Maggiore se pohodlně dopravíte pravidelným lodním spojením z Castiglione del Lago nebo Passignano sul Trasimeno. Rekreační domy v Itálii vám dodají energii! Malé historické městečko Assisi je rodištěm Františka z Assisi, zakladatele řádu františkánů a patrona Itálie, a určitě stojí za vaši návštěvu. Město jako z obrázkové knihy, to je Todi. Opakovaně se objevilo na prvním místě statistik životní úrovně v Itálii, neměli byste si ho nechat ujít.

Ubytování v Itálii

Orvieto s okázalým dómem Panny Marie (jedna z nejkrásnějších staveb italské gotiky) a věží Torre del Moro (47 m) je nádherným historickým městem Umbrie a v jeho okolí se pěstuje opravdu skvělé víno! Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů v Itálii. Vodopády Marmore (Cascata delle Marmore) u města Terni: Římany byly v roce 271 před naším letopočtem na řece Nera uměle založeny vodopády (s výškou 165 m!), které jsou jedním z nejkouzelnějších míst v Itálii!!!

  • Foligno, turnaj Quintana, ve starém městě je rytířským turnajem v krojích ze 17. století s historickou provesí. Koná se každý rok ve druhou neděli v září.
  • Gubbio, slavnost votivních svíček - Festa dei Ceri: procesí v typických krojích, 15. květen. Městem se nesou dřevěné votivní svíce s obrazy místních svatých na vrchol Ingino.