search

Dovolená v Spoletu

Ubytování v Umbrii, prázdninové a rekreační domy v Itálii

Rovinatá Umbrie s vynikajícím vínem a olivovým olejem

Umbrie je pro každého

Oblast Umbrie najdeme ve vnitrozemí Itálie mezi Toskánskem, Marche a Laizem. D Jaderskému i Tyrhénskému moři mají turisté stejně daleko. Řeka Tibera dodává místnímu regionu vláhu a tedy i život. Ubytování v Itálii zapadá do místního koloritu. Díky svojí překrásné krajině, památkám, historii ale i vynikajícímu vínu je Umbrie jedna z nejnavštěvovanějších oblastí v Itálii. Cesty jsou lemovány vinicemi, plantážemi olivovníků, alejemi cypřišů a topolů. I pro cyklistiku je tento region jako stvořený. Terén zvlněný, tu a tam nějaký ten kopec. Nejvhodnější je navštívit Umbrii na jaře nebo na podzim. Na podzim navíc můžete ochutnat ovoce a především místní víno. Při poznávání místních historických památek vás nebude unavovat velké horko, které tu panuje v létě.

Ubytujete se ve Spoletu

Spoleto je město ležící v oblasti Umbrie. Město je zajímavé pro své kulturní vyžití a historické památky. Každoročně Spoleto navštíví tisíce spokojených návštěvníků. Abyste si mohli užít město se vším všudy, objednejte si ubytování v Itálii. Ve městě samozřejmě najdete i velký počet restaurací. Nechybí ani ty s domácí kuchyní, kterým se přezdívá osterie. Určitě si do Spoleta přijeďte v době Festivalu dei Due Mondi. Jedná se o jeden z největších hudebních a kulturních festivalů v Evropě vůbec. Těšit se můžete hudbu, operu, balet, divadlo ale i na výtvarné umění. Festival v Spoletě probíhá na přelomu června a července. Navíc si při tomto kulturním zážitku jistě rádi vychutnáte místní víno. Navíc si domů můžete dovést i kvalitní olivový olej.

Památky ve Spoletu

Ubytovat se ve Spoletu můžete ve spletitých uličkách, ze kterých nebude daleko ani na pamětihodnosti města. Jako turistu vás určitě bude zajímat katedrála Santa Maria Assunta, která je dominantou města. Kostel svaté Eufemie je významnou románskou stavbou v celé Umbrii. Rocca je papežský hrad, který byl vybudován ve čtrnáctém století. Pod hradem je Ponte delle torri, což je pokračování antických akvaduktů. Prázdninové domy v Itálii jsou přizpůsobeny potřebám turistů. Elegantní Spoleto a okolí; krásná dovolená v italské Umbrii: Apartmány a rekreační vily v regionu Spoleto: Spoleto patří k nejkrásnějším městům v italské provincii Umbrie. Stejně jako spousta jiných obcí v této oblasti se prezentuje svým návštěvníkům historickými památkami a ležérní italskou elegancí. Typické kamenné domy a útulné apartmány vám umožní poznat Spoleto a jeho okolí tak, jakobyste zde opravdu žili.

Spoleto, 5 nejzajímavějších míst

Hrad Rocca di Albornoz se tyčí na nejvyšším vrcholku Spoleta a stejně jako ostatní hrady ve střední Itálii byl postaven jako papežský hrad. Podél hradeb vede velmi oblíbená stezka nabízející krásné výhledy na město Spoleto a okolní krajinu. Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje! Středověký most Ponte delle torri spojuje vrcholek s hradem Rocca di Albornoz s horou Monteluco. Již v antice byla hora Monteluco svatou horou, a proto nebyla nikdy odlesněna, díky čemuž se zde uchoval unikátní dubový prales. K malé obci na vrcholu hory Monteluco vede ze Spoleta městská autobusová linka. Náměstí Piazza del Mercato s krásnou studnou a pravidelným trhem s čerstvými potravinami je srdcem celého města. Spoleto se také samozřejmě chlubí nádhernou katedrálou s románskými, gotickými a barokními prvky a také překrásnou barevnou freskou znázorňující korunovaci Panny Marie, jejímž autorem je Filippo Lippi.