search

Dovolená u Trasimenského jezera

Ubytování v Umbrii, rekreační domy v Itálii

U Trasimenského jezera se nemusíte pouze koupat

Dovolená a ubytování v Itálii

Trasimenské jezero leží v srdci Itálii. Svojí rozlohou zaujímá čtvrté místo v žebříčku podle velikosti. Je to skvělý tip na letní dovolenou v Itálii jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi. Ubytování přímo u Trasimenského jezera: Je vhodné navštívit jezero právě v létě. Turisté mohou využítubytování u Trasimenského jezera stejně jako vodní sporty, které jsou nabízené na každém kroku. Vyzkoušet si můžete plachtění nebo surfování. Rybáři tu často posedávají kolem břehů a čekají na svojí zlatou rybku. Rybaření je v tomto regionu také velice důležité a to hlavně kvůli obživě místních obyvatel.

Malebná italská příroda

Neposedné děti na rodinné dovolené v Itálii utaháte procházkami po okolí. Jezero totiž leží uprostřed malebných kopců. Břehy lemují asi šest set metrů vysoké hory. Zdejší příroda je velice krásná a zdravá. Oblast Trasimenského jezera je i skvělou příležitostí pro cyklistiku. Najdete zde jak nenáročný terén, tak trasy vhodné pro zkušenější cyklisty. Večer si můžete odpočinout v již zajištěném ubytování u Trasimenského jezera.

Tipy na rodinný výlet

Další tip na výlet je město Passignano. Zaručeně Vás zaujme promenáda podél pobřeží a křivolaké uličky kroutící se celým městem. Dovolená v Itálii uspokojí malé i velké cestovatele! Děti na první pohled zaujme zřícenina hradu, která je dominantou celého Starého města. Nedaleko města leží i Castel Rigone, ze kterého je krásný výhled na rozlehlé jezero. Rodinný výlet bude určitě zajímavý i do městečka, které se považuje za nekrásnější v tomto kraji, do Panicale. Velkou zajímavostí jsou cihlové domy situovány do kruhů.

Oblast kolem Trasimenského jezera má i svoji historii

Objednání ubytování u Trasimenského jezera nebudete litovat. Kromě již výše zmíněných aktivit má oblast i důležitost v historii. V roce 217 před Kristem porazil kartaginský vůdce Hanibal římskou armádu při druhé punské válce. Tím měl Hanibal otevřenou cestu do Říma. Více se můžete dozvědět na naučné stezce, která vede kolem Sanguineta. Rekreační domy v Itálii jsou pro vás cestou do ráje!

Dovolená a ubytování u Trasimenského jezera v italské Umbrii

Apartmány a rekreační chaty u Trasimenského jezera: Patří-li do hlavního programu vaší dovolené, slunění, koupání, rybaření a nejrůznější vodní sporty, potom vám vřele doporučujeme apartmány, rekreační domy a vily u Trasimenského jezera. Trasimenské jezero (Lago Trasimeno) leží v provincii Umbrie a se svojí rozlohou 128 km² se jedná o 4. největší jezero v celé Itálii. Prázdninové domy v Itálii jsou přizpůsobeny potřebám turistů.

Umbrie, Trasimenské jezero

Obvod Trasimenského jezera je 54 km a i přes svou rozlohu není hlubší než 6 metrů. Kolem jezera se nacházejí vrcholky až 600 m. Stejně jako například Aralské jezero nebo Kaspické moře má Trasimenské jezero ještě jednu zajímavou vlastnost. Trasimenské jezero má totiž pouze přítoky a žádné odtoky. Prázdninové domy v Itálii vám padnou do noty! Trasimenské jezero má také 3 ostrovy. Ostrov Isola Minore je nepřístupný, na ostrově Isola Polvese se nachází přírodní rezervace a kouzelný ostrov Isola Maggiore je spojen pravidelným lodním spojením s městy Castiglione del Lago, Passignano sul Trasimeno a Tuoro. Trasimenské jezero je oblíbenou rekreační oblastí Umbrie a naše apartmány a rekreační chaty najdete např. v letoviscích Castiglione del Lago, Passignano sul Trasimeno, San Savino nebo Magione.