Ubytování u Trasimenského jezera

Jezero Trasimeno - ideální dovolení v Itálii

Jaký je váš klíčový požadavek pro dovolenou v Itálii? Možnost koupání, vodní radovánky, lenošení na pláži a bujarý noční život? V tom případě se zaměřte na rekreační domy Trasimeno!

Proč právě Transimenské jezero? Se svou rozlohou 128 kilometrů čtverečných a průměrem 54 kilometrů je největším jezerem Apeninského poloostrova a čtvrtým největším v Itálii. Najdete ho v regionu Umbrie severozápadně od města Perugie. Leží v nadmořské výšce 259 metrů a je hluboké 7 metrů.

Poznejte luxus rekreačních chat

Půvabné jezero s kulatým tvarem je obehnáno vysokými horami sahajícími do výšky 600 metrů. Jeho břehy jsou nízké a místy bažinaté. K Trasimeno náleží několik překrásných ostrovů. Nejoblíbenější je Isola Maggiore, který má pravidelné spojení se sousedními ostrovy Tuoro, Passignano a Castiglione del Lago. Za zmínku stojí neobydlený ostrov Isola Minore a přírodní rezervace Isola Polvese.

Kouzelné Trasimeno je populárním dovolenkovým místem nejen pro obyvatele Umbrie. Kolem jezera je soustředěno mnoho koupališť, kempů a letních domů. Místo si oblíbili rybáři, žije zde na 18 druhů ryb. Kromě cestovního ruchu je jezero významným zdrojem rybolovu. Sportovně zaměření turisté ocení vodní sporty, plachtění i surfování.

Nahlédněte pod pokličku apartmánů Itálie!

Jezero se zapsalo také do řádků historie. U Sanguineta porazil 24. června roku 217 př. n. l. kartaginský vojevůdce Hannibal římskou armádu pod vedením Gaia Flaminia. Naučná stezka a Centro di Documentazione sulla Battaglia del Transimeno vám přiblíží detaily tohoto důležitého historického mezníku.

U jezera leží prázdninová vesnice, Castiglione del Lago s pevností Castello del Leone z 13. století. Na severním břehu se rozkládá Passignano s promenádou a romantickými uličkami. Unikátní výhled na jezero nabízí Castel Rigone. Pouhých 7 kilometrů jižně od Trasimeno se nachází dechberoucí město Umbria. Prozkoumejte zdejší magnety a nové síly načerpejte v letních domech Itálie.