V čem je dovolená v Itálii zajímavá?

– komfortní ubytování pro všechny generace

Jakmile vstoupíte na Apeninský poloostrov, pocítíte nevšední kontrasty v duši. Dovolená v Itálii splní nejnáročnější požadavky výletníků. Ať už se vydáte za koupáním na pobřeží Amalfi, do víru prastarých měst anebo upřednostníte lyžování v Dolomitech, máte před sebou nezapomenutelnou rekreaci. Na první pohled vás uchvátí horské masivy zdvihající se od pláží, lidmi přeplněné bulváry, noční rej i uličky, kde jako by se zastavil čas. Nelze popřít to, že je tato země pokladnicí drahokamů historie. Ať už mluvíme o Florencii, Římě, Benátkách, Milaně i prachem padlých Pompejích. Díky ubytování Itálie můžete spatřit více než padesát pamětihodností zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO! Rodiny s malými dětmi, ale také vášniví sportovci nedají dopustit na čisté moře. Itálie se pyšní nejdelším mořským pobřežím, má na 8 000 kilometrů a omývá ji Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Pláže Itálie oceněny Modrou vlajkou a jsou jako stvořené pro potápěče, surfaře i věčné romantiky.

Proč ubytování Itálie?

Je báječné, že se prázdninové pronájmy od NOVASOL nacházejí poblíž dlouhých pláží a romantických zátok. Najdete je v srdcích historických měst i v panenské přírodě. Rekreační domy Itálie nabízejí spoustu výhod a bonusů, jako jsou ubytování vhodné pro psy, parkování na pozemku, dětské atrakce i bazén či vířivka. V Itálii si pochutnáte na populárních pokrmech, jako jsou pizza, rozličné druhy těstovin s olivovým olejem a bylinkami. Vše doladíte sladkou zmrzlinou a delikatesním vínem. Italové jsou přátelští, komunikativní a bezprostřední. Užívají si každičký den naplno a problémy házejí za hlavu. Letní dovolená v Itálii vás seznámí s nádhernými místy, které obývaly prastaré národy. Navštívíte benátský karneval a historická amfiteátry. V Dolomitech na vás čeká zimní dovolená Itálie v horských masivech a údolích, jež jsou prošpikovány sopkami, jezery a olivovými háji. Na sto procent se vám zalíbí nakupování a módní styl. A co byste měli vyzkoušet? Fandění na fotbalovém stadionu, voňavá vína a silnou kávu! Jinak jste nic nezažili!

Kam se vypravit od chalup Itálie?

Centrem letní rekreace je bez pochyb jezero Lago di Garda, jež se rozprostírá na úpatí Dolomit a pyšní se subtropickým klimatem. Pláže se chlubí délkou 50 kilometrů, kolem nich jsou apartmány Itálie a cyklostezky i největší zábavní park Gardaland. Senzací je památka UNESCO, Ravenna, s bazilikou San Vitale a Theodorichovým mauzoleem. Pobřeží v Apulii vybízí k lenošení na pláži a procházkám k vápencovým útesům u městečka Monopoli. Resort božské Kampánie, Sorrento, je dech beroucí díky citrusovým sadům a plážím od Salerna po Sorrento. Dovolená v Itálii uchvátí starobylým městečkem Tropea, kde jsou skvosty z 11. století. V žádném případě nesmíte při návštěvě Milána minout kostel a dominikánský konvent s Poslední večeří od Leonarda da Vinci. Miliony turistů přitahují jádra historických měst, jako jsou Florencie, Řím, Benátky, Verona, Padova, San Gimignano, Matera, Neapol, Ferrara i Siena. Vydejte se na výlet na Liparské ostrovy a poznejte divotvornou moc přírody!