search

Dovolená na Kypru

Rekreační domy na Kypru

I kdyby šel člověk až na konec světa, nenašel by žádný druhý ostrov podobající se tomuto - horoval slavný řecký básník o Kypru. Mimořádný půvab Kypru spočívá zejména v jeho rozmanitosti na tak malé ploše. Milovnící kultury se mohou těšit na památky ostrova, jež svědčí o 9000 let trvající historii: antické kláštery a divadla, starověké mozaiky, malebné kaple a kapličky, kostelíky se střechou z mláta, benátská opevnění. Pronajměte si rekreační dům na Kypru a posuďte sami jestli měl Homér pravdu.

Dovolená na Kypru
  • Zarezervujte si ubytování v Larnace.

Ostrov kde se vykoupete i zalyžujete

Kypr je ostrov ve východní části Středozemního moře. Zajímavé je, že polovina je řecká a polovina turecká. Hranice procházejí uprostřed hlavního města Nikosie. Na severu vás zaujme pohoří Pentadaktylos a ve středu Troodos na jihozápadě potom Messaoria. Kypr byl dlouho křižovatkou mezi Evropou, Asii a Afrikou. Proto dodnes vidíme stopy, které tady tyto světy zanechaly – římské amfiteátry a vily, byzantské kostely a kláštery, křižácké hrady a prehistorická sídliště.

  • Dovolená v Limassol bude jistě nezapomenutelná.
Dovolená na Kypru

Pohostinnost Kypřanů je nevídaná

Rezervace ubytování na Kypru nebudete litovat. Ostrov je jako stvořený pro dovolenou. Místní lidé jsou usměvaví, přátelští a požitkáři. Hlavně nikam nespěchají jako my Evropané. Rádi s vámi budou pít sladká kyperská vína a přitom si budou povídat, o čemkoli vás napadne. Kyperské hospodyně sami pečou chléb, připravují sýr nebo udí vepřové. Polotovary téměř nepoužívají, rádi si pochutnají na čerstvém jídle. Největší hostinu pro vás připraví na večer. Ochutnat můžete pomazánku talaturi (což je jogurt s okurkou, česnek a máta), ovčí nebo kozí sýr nebo závitky z vinných listů s mletým masem. Jako zákusek můžete ochutnat baklavu nebo šamiši. Na dobré trávení můžete dostat pálenku Zivania. Po tomto hodování rádi ulehnete do postele ve svém ubytování v Paphos.

Dovolená na Kypru

Vyžití o dovolené na Kypru

Kypr je vhodný navštívit v každém ročním období. Na jaře a na podzim je ostrov vhodný pro turistiku, v létě pro slunění se na sluníčku a v zimě si můžete dokonce zalyžovat. Na písečných plážích na vás čekají ale i adrenalinové zážitky v podobě vodních sportů jako je například windsurfing, let padákem, jízda na banánu či na kruhu. Půjčit si samozřejmě můžete i šlapadla. Samozřejmostí jsou všudypřítomné bary, kde vám připraví výborné ovocné džusy.

Pro něco k snědku si skočíte do nedalekého rychlého občerstvení. Síly nabrané v ubytovacím zařízení na Kypru můžete zúročit při túře po Troodosu. Rekreační domy na Kypru jen tak něco nepřekoná. I když je atraktivita obou částí ostrova srovnatelná, může bohužel alespoň prozatím profitovat z turismu jen jižní část ostrova. Objevovat zde můžete krajinu všech možných podob - od mohutného pohoří Troodos přes úrodnou nížinu Mesaoria až po poloostrov Akamas, na kterém se nachází ceněná přírodní rezervace.

Poznejte pohostinnost a životní optimismus Kypřanů, kteří své hosty vítají srdečným Kopiaste. Neméně půvabné je také podnebí ostrova. 300 slunečních dní v roce Vás bude rozmazlovat a vyrazit tak na Kypr můžete prakticky v kterékoli roční době. Ostrov Kypr je také ideálním místem pro sportovce. Nejen že se můžete koupat v moři a věnovat se veškerým vodním sportům, na které si vzpomenete, ale Kypr nabízí také vyžití pro milovníky golfu nebo tenisu. Na své si přijou i vyznavači zimních sportů, protože na Kypru najdete i sjezdovky, kde si v zimě zalyžujete stejně dobře jako kdekoliv jinde v Evropě. Rekreační domy na Kypru Vám zaručí skvělé strávení dovolené.

Dovolená na Kypru