Prázdninové domy na Kypru

Na jihovýchodě Kypru Vás okouzlí Larnaca, přístavní město s mnohými přitažlivými místy. Určitě tu naleznete krásná místa pro oddychový čas pro Vaši dovolenou na Kypru. První dojem o Kypru jako ostrově dostanou jeho návštěvníci právě v Larnace, protože tam přistává více letadel než v Paphosu. Larnaca je proslulým poutním místem jak pro křesťany, tak i pro muslimy. Přístavní město bylo druhou vlastí sv. Lazara, který zde žil po Kristově nanebevzetí a stal se tu prvním biskupem. Impozantní kostel sv. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Larnace.

Lazara byl zbudován v 10. století a je velkolepým příkladem byzantské kultury Kypru. Překrásnou elegantní promenádou je palmami lemované pobřežní korzo. Přístav jachet z celého světa je místem setkání všech jachtařů. Asi 5 Kilometrů od Larnacy směrem od letiště je zbudována Hala-Sultan-mešita, pohřební místo tety proroka Mohammeda. Mešita byla Turky zbudována roku 1816 a zdvíhá se nad oázami palem a cypřišů, nad břehem solného jezera, jež je oblíbeným místem pro přezimování plameňáků a tažných ptáků.

Rekreační domy a dovolená na Kypru

Nad pahorkatinami kolem Larnaca se nacházejí kouzelné vesničky a tradiční domky, které si můžete pronajmout. Proslulá vesnice Lefkara se známými úzkými uličkami a kamennými domy s červenými střešními taškami patří k těm nejmalebnějším ze všech. Je proslulá svými paličkovanými krajkami a stříbrnými filigrány. Podle legendy ji navštívil Leonardo da Vinci, nakoupil zde oltářní ubrus a věnoval jej milánské katedrále. Zarezervujte si včas své ubytování na Kypru. K archeologicky významným místům východního středomoří patří Choirokoitia, jedno z nejlépe dochovaných prehistorických sídlišť středomoří a UNESCEM světově chráněných památek.

Pozoruhodnosti Larnacy

Zvláště vyzývá k návštěvě pobřežní promenáda Phinikoudes, ležící víceméně ve městě. Na ní si lze užívat moře i slunce. Osvěžit se můžete v mnohých tradičních restauracích a hezky si užívat život. Jinými přitažlivými místy jsou Archeologické muzeum, turecký kastel, chrám Agia-Lazara i trosky Kyklopských zdí - a právě proto stojí komplex za shlédnutí. Město ohromí historickými vykopávkami. Mykénské chrámy stejně jako kyklopské zdi byly odkrývány archeology od 19. století a jsou pozoruhodné.

Užijte si volnost v jednom z apartmánů na Kypru

  • Pro ubytování na Kypru nabízí region Larnaca fantastické možnosti. Zde si užijete nejen skvělé pláže, ale též četné restaurace, bary, obchody a pozoruhodnosti.