Užijte si také v Nikosii dovolenou na Kypru!

Dovolená a ubytování na Kypru

Kolem celého ostrovního území naleznete fantastické přírodní krásy. Nikósie leží mezi pohořím Keryneia na severu a Troodoským na jihovýchodě. Vrcholky hor jsou tak vidět z města. V každém případě zde naleznete ubytování na Kypru, ze kterého se vyplatí podniknout výlety do krásného pohoří. Také úrodná rovina obklopující Nikosii nabídne bohatý svět rostlin a nabídne pohled do světa zdejšího zemědělství.

Kulturní pozoruhodnosti v Nikosii

Hlavní město Kypru Nikósie leží v centru ostrova a upozorňuje na sebe četnými historickými stavbami i svým kulturním životem. Rozhodnete-li se pro dovolenou v Nikósii, měli byste jej Nikósii v každém případě navštívit. Především hezké staré město přitahuje mnohé turisty svými tradičními obchody a restauracemi. K dalším pozoruhodnostem patří téměř pět kilometrů dlouhá Benátská opevňující zeď, která obepíná staré město, Atatürkovo náměstí s Benátským sloupem, Selimiye-mešita a také katedrála sv. Jana. V Nikosii zažijete také ještě původní ráz Kypru, protože turismus zde nehraje prvořadou roli. Navíc je Nikosie po vstupu Jižního Kypru do Evropské unie posledním demarkační linií rozděleným hlavním městem ve světě.

Poznejte historické poklady Kypru ve městě Nicosia

Už jste nasyceni rekreace u moře v tradičních státech jižní Evropy? Dejte si s NOVASOL do nosu a rezervujte si rekreační domy Nicosia. Úžasná metropole slibuje neodolatelné zážitky dovolené na Kypru! Proč si nedopřát unikátní prázdninový odpočinek na ostrově, kde je 300 slunných dní v roce. Vydejte se za exotikou a relaxujte jako nikdy předtím. Pohrajte si s letními dny v tom nejlepším možném měřítku. Objednejte si apartmány v Nikósii anebo jinde v Evropě a máte vystaráno! Komfortní apartmány u moře anebo chaty s bazénem se nacházejí na mnoha místech ostrova. Dodejte svému tělu novou energii do náročných pracovních dní. Stojí před vámi neodolatelná nabídka od NOVASOL!

Relaxujte v přepychových apartmánech

Vejděte do světa orientu, který láká svými zajímavými tradicemi, zvyky, tancem, hudbou i kulinářskými specialitami. Metropole Nicosia se nachází v centrální části ostrova a je významným letoviskem cestovního ruchu. Moderní tep se snoubí s historickým jádrem, které stojí v každém případě za vidění. Apartmány v Nikósii vás přenesou do pohádkové říše. Okolí historického srdce Nicosie je obehnáno pevnostní zdí a příkopem. Romantickou náladu zvýrazňují ulice a uličky pod balkony a perfektně upravené pěší zóny s palmami, kde se nacházejí butiky, obchůdky, kavárničky a samozřejmě kostely a mešity. Vychutnejte si nezaměnitelnou orientální atmosféru na vlastní oči.

Osvěžte své smysly v chatách na Kypru

Projděte se historickým centrem města, jemuž vévodí mešita Selimiye, která vznikla přestavbou gotické katedrály. Za zmínku stojí Kyperská univerzita a další částečně zachovalé středověké památky. Město je protkáno muzei a zamířit byste měli i k benátským hradbám. Čeká na vás romantika v plném proudu a kulturní náboj. Jakmile vás omrzí moderní dech velkoměsta, vyrazte do přilehlých vesniček, které jsou obklopené vinicemi, háji a lesy. Narazíte na klášter nabízející dechberoucí výhled a také na obec Fikarda s muzeem. Díky rekreačním domě na Kypru budete lenošit jako v pohádce. Udělejte si radost a uvelebte se na lehátku u svého domu s bazénem.