search

Dovolená v Paphos

Paphos, skutečný drahokam Středomoří

Podle starořecké mytologie povstala z moře u nenapodobitelně bělostných útesů Paphosu samotná bohyně Afrodita. Takzvaná Afroditina skála zde stojí dodnes a nabízí každému, kdo tráví dovolenou na Kypru, úchvatná mořská panoramata. Samotné městečko Paphos, rozprostírající se v jihozápadní části ostrova a lemované nádhernými bílými plážemi, je v současnosti jedním z nejkrásnějších ostrovních resortů. Zajistěte si apartmán v kyperském Paphosu, opravdu skvělém místě k užívání si mořských radovánek. Vždyť například kolem jeho útesů a v Korálové zátoce zažijete jedno z nejlepších potápění ve Středomoří. Město disponuje i obřím akvaparkem, řadou výtečných restaurací s chutnou kyperskou gastronomií, mnoha kluby, parky, hřišti a jinými zábavnými zařízeními.

Dovolená uprostřed historické perly Kypru, 

Ve starobylém Paphosu se dochovalo neuvěřitelné množství helénských a římských památek. Žádný div, že byl zařazen na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. K nejpozoruhodnějším stavbám, které tu během ubytování v Paphos uvidíte, patří římský amfiteátr Odeon z druhého století a pevnosti z dob Benátské republiky. Neméně unikátní jsou i zdejší Královské hrobky se skvostnými mozaikami, bazilika Agios Georgios Pegeia z šestého století a celá řada pozoruhodných archeologických nalezišť z dob úsvitu civilizace. Řadí se k nim taktéž ruiny Afroditina chrámu, jehož základy byly položeny Mykéňany již ve dvanáctém století před Kristem.

Nápady na výlety po Kypru

Z apartmánů Paphossu to není příliš daleko do metropole Kypru, velkolepé Nikosie, ani do druhého největšího ostrovního města Limassolu. Obě jsou doslova napěchována unikátními pamětihodnostmi a spoustou návštěvnických atrakcí. Turisté si též nepochybně užijí v magické přírodě nejvyššího kyperského pohoří Troodos, jehož vrcholky dosahují až dvou tisíc metrů. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani starobylé Episkopi, dnes výsostné zámořské území Velké Británie, kde se kromě zajímavých pamětihodností nachází námořní základna. Využijte ubytování v Paphos k cestě do pitoreskní vesnice Peyia, jedné z nejkrásnějších na ostrově. Leží utopená mezi skalnatými kopci nedaleko Paphosu a jedná se o typický příklad starobylé venkovské architektury okouzlující každého svou jedinečnou atmosférou.