Paphos plný zážitků

Dovolená na Kypru

Především malebný rybářský přístav vyzývá k trávení idylických hodin k toulání. Mnoho taveren, obchodů a kaváren den strávený v Paphosu může ještě zpříjemnit , prodlužte si ho ubytováním v některém z rekreačních domů na Kypru. Pobřeží této oblasti se vyznačuje mnoha zálivy, výběžky do moře a menšími poloostrovy, které lákají k opalování a koupání. Paphos je mimo jiné rozdělen do tří geografických regionů: oblast pobřežní, kopcovitá a horská. Zde si můžete užívat krajinné rozmanitosti a podnikat zajímavé výlety.

Kultura v Paphosu

Nejdůležitějším bodem města je Kastell, pevnost ležící přímo v přístavu. Z historického hlediska jsou velmi zajímavé římské domy z druhého a třetího století n.l., vyzdobené cennými podlahovými mosaikami, které se určitě vyplatí navštívit. Stejně tak i královské hroby ze třetího století před Kristem, do nichž byli pohřbíváni příslušníci tehdejší nejvyšší kyperské vrstvy. Dovolená v Paphos je záruka skvělé zábavy. Tyto ruiny také UNESCO vyhlásilo jako součást Světového kulturního dědictví.

Originální dovolená na Kypru ve městě Pafos, ubytování na Kypru

Zhluboka se nadechněte a užívejte si příjemné atmosféry na dovolená na Kypru. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Paphos, budete nadmíru spokojeni. NOVASOL představuje útulné letní domy s bazénem a výhledem na moře. Sami si položte otázku, zda lze takovéto nabídce odolat. Podlehněte kultuře města, která je skutečně vzrušující. Historie Kypru stejně jako samotného města Pafos je plná zvratů a působivých okamžiků různých epoch. Nejvíce se letovisko proslavilo za vlády Alexandra, kdy bylo hlavním městem ostrova a také klíčovým přístavem. Díky svým důležitým pamětihodnostem bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Apartmány s výhledem na moře

Máte chuť na poznání originálních historických klenotů a prastarých tradic? Vydejte se na Pafos, kde se snoubí historické momenty minulosti s moderní vlnou současnosti. Nesmíte opomenout navštívit hrobky králů anebo archeologický park, kde se nacházejí přeslavné podlahové mozaiky, které vykládají obrazy z mytologie. Tyto mozaiky jsou nejcennější a nejzachovalejší v celém Středomoří. Zarezervujte si ubytování v Paphos. Prohlédněte si dominantu Pafos, sloup sv. Pavla. Tento světec přišel hlásat na Kypr křesťanství. Tento sloup mu byl osudným, byl zde bičován a připoután. Pod rouškou magie nahlédnete do katakomb sv. Solomoné anebo zavítáte za zábavou i poznáním do starého přístavu. Čekají vás bohaté zážitky, které už vám nikdo nevyryje z paměti.

Uvelebte se v letních domech Kypru

Jakmile vás omrzí koupání ve Středozemním moři, můžete provozovat vodní či plážové sporty. Pokud vám ani toto nestačí, podívejte se na místa spojené s řeckou mytologií. Podle pověsti se zde narodila Afrodita. Procházejte se kolem dechberoucích pláží, banánovníků, vinic a zamiřte také do autentických okolních vesniček. Objednejte si rekreační domy Kypru a neprohloupíte! Koupejte se na písečné pláži Coral Bay oceněnou Modrou vlajkou, objevte zábavu v hospůdkách a kavárničkách. Ochutnejte místní dobroty, navštivte s dětmi blízký aquapark, poznejte lidovou řemeslnou tvorbu a zúčastněte se festivalů, koncertů folkové hudby, které se konají 365 dní v roce!