Dovolená na Kypru

Nejvýznamnějším městem západního pobřeží je Paphos, který leží velmi blízko nejdůležitějším archeologickým vykopávkám na ostrově. Při prázdninové dovolené v Paphos neváhejte poznat tuto krásnou a zajímavou část, v níž si uvědomíte setkání bývalých světových kultur!

Nechte se okouzlit krajinou, jíž procházela bohyně lásky a krásy Aphrodite. Zaplavte si v moři mezi skálami, které jsou známy jako „Petratou Romiou“, kde měla kdysi Aphrodite vystoupit z pěn mořských vln a dodnes ovlivnit city nejen evropské, ale i světové civilizace. Pathos se stal díky svému idylickému přístavu a středověké pevnosti kosmopolitním místem dovolených na Kypru, obklopeným obdivuhodnou krajinou a historickými místy. V dobách antiky bylo po staletí hlavním městem ostrova a jeho archeologické pamětihodnosti jsou tak významné, že celé město zařadilo UNESCO do Katalogu světového kulturního dědictví. Poněkud odlehleji v oblasti severozápadního Kypru se nachází poloostrov Akamas, říše přírodní divočiny se skrytými písečnými zálivy a příkrými skalisky. Dovolená v Paphos Vám navždy utkví v paměti. Tam poznáte původní způsob života tamních obyvatel na příkladě četných renovovaných chalup, rozesetých v krásné a stále se měnící krajině.

Pafos -vzrušující dovolená na Kypru

Už nemůžete v noci spát, jak se těšíte na prázdninové radovánky u Středozemního moře? Což takhle dovolená na Kypru? Přijměte pozvání do rekreačních domů Pafos, kde je na dosah ruky koupání, příroda, sportovní a kulturní vyžití. S NOVASOL máte vždy něco navíc. Buďte okouzleni krajem, který zbožňovala samotná Afrodita! Jak se vám líbí nabídka NOVASOL? Rekreační vily s bazénem anebo apartmány s výhledem na moře jsou situovány do nejatraktivnějších oblastí ostrova. Toulejte se krajinou, která je osazena řeckými mýty a orientální vůní

Skvělé ceny rekreačních chat jsou tady! 

Dejte šanci ubytování v soukromí Pafos a máte nablízku vše, co potřebujete. Velkolepé město leží při pobřeží Středozemního moře na ostrově Kypr. Bydlí v něm asi 40 000 obyvatel. Prý se na něm narodila překrásná bohyně Afrodita. Kdysi byl Pafos klíčovým bodem ostrova, který navštívil při svém putování i Pavel z Tarzu. Na dovolenou v Paphos hned tak nezapomenete. Historické srdce Pafos i jeho okolí je ohniskem starověkých drahokamů Řecka a dalších kultur, proto se nemůžete divit, že bylo zařazeno v roce 1980 na seznam světového dědictví UNESCO. Vyjděte si na Afroditinu skálu anebo na Saracénskou skálu a kochejte se majestátnými výhledy na Středozemní moře. Ihned pochopíte, proč jste na dovolené právě tady!

Příjemné ceny letních domů Kypru

Nekompromisní chvíle pohody zažijete také v nádherném přístavu a u středověké pevnosti. Výlet na severozápadní část Kypru, na poloostrov Akamas slibuje spojení s divokou přírodou, romantické písečné zátoky a strmé skalní perly. Setkáte se zde s obyvateli, kteří vyznávají tradiční způsob života a řídí se dávnými zvyky. Kde jinde strávit dovolené než v rekreačním domě na Kypru? Zdejší podnebí je více než lákavé, ostrov se pyšní více jak 300 slunnými dny v roce. Zvědavé turisty ovládnou katakomby města z raně křesťanského období, fresky, archeologické památky z dob neolitu a Řecka. Věnujte se pěší turistice, provozujte vodní sportu, pozorujte přírodní krásy a lenošte na pláži!