Rekreační domy na Kypru

Dovolená Kypr

Dovolená na Kypru je naprosto ideální pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou plnou klidu a pořádně si odpočinout. I když se v posledních letech jedná o poměrně žádanou lokalitu, i tak zde není tolik turistů jako v jiných destinacích.

Rekreační domy a apartmány na Kypru
  • Ubytování v apartmánech v Limassol pro vaši dovolenou

 

Kypr je plný úžasných letních letovisek

Kypr je ostrovní stát ležící ve východní části Středozemního moře. Je rozdělen na severní – tureckou a jižní – řeckou část. Řecká část patří do Evropské unie. Tato část je i více turisticky navštěvována. Na Kypru si můžete objednat apartmán v Nikósii za rozumnou cenu. Vyprat si můžete z několika letovisek, které vám níže představím.

Ayia Napa; pro ty, kdo mají rádi živo

Turisticky oblíbené je město Ayia Napa. Toto městečko je plné lidí hlavně v létě. V zimě tu žije pár starousedlíků a z místa je stává „město duchů“. V létě tady ale určitě najdete apartmán, který vás zaujme. Sluníčko a teplo si můžete užít na jedné z mnoha písečných pláží, které Ayia Napa nabízí. Milovníci vodních sportů budou určitě nadšení. Na plážích je totiž široká nabídka tohoto druhu zábavy.

Večer se nudit také nebudete, protože letovisko je plné barů, restaurací a diskoték. Výhodou je, že rušné diskotéky jsou v centru města na jednom místě, tak že hluk, který je doprovází, do vašeho apartmány v Limassol nebude slyšet. Na své si přijdou ale i milovníci historie, protože ve městě se nachází i různé kostelíky.

Rekreační domy a apartmány na Kypru

Limassol není pouze turistické centrum

Další letovisko, ve kterém si můžete objednat rekreační domy na Kypru, je Limassol. Toto už není pouze jenom turistické centrum. Je to druhé největší město na Kypru ležící v zálivu Akrotiri s největším kyperským přístavem. Sídlí tu i Kyperská technická univerzita, tak že tu narazíte i na plno studentů. Díky ubytování v Paphos můžete navštívit blízké pohoří Troodos plné lesů. Při túře na vás před sluníčkem budou chránit stromy. Cestou narazíte na potůčky, vodopády, ale i na staré budovy.

Další turisticky zajímavé destinace na Kypru

Tato dvě letoviska ale samozřejmě nejsou jediná, která můžete navštívit. Často vyhledávaná jsou i Paphos, Tochni nebo Protaras. Protaras můžeme označit jako takové Las Vegas v Evropě. Je plné heren, kasin a automatů. Nabídnout ale může především světově proslulou pláž. Proto neváhejte a objednejte si ubytování v Larnace.

Rekreační domy a apartmány na Kypru

Ubytování Kypr

Pokud si chcete dopřát dovolenou jen pro sebe a skutečně nebýt ničím a nikým rušeni, prohlédněte si naši nabídku ubytování v Paphos. NOVASOL rekreační domy na Kypru najdete po celém ostrově, takže si stačí vybrat, které místo Vás nejvíce láká. Ubytujte se například ve městech či obcích jako je Paralimi, Agia Napa nebo Paphos.

Rekreační domy a apartmány na Kypru
  • Nabízíme ale i méně známé oblasti jako je Kapparis, Kalavasos či Limassol.

Informace o Kypru

A proč a za čím sem vlastně máte jet? Ostrov Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, kde najdete čisté písečné pláže místy proložené oblázky a moře s vodou krásně průzračnou, takže jsou prázdniny na Kypru uplně ideální dovolenou pro rodiny s dětmi. 

Nejlepší způsob, jak se na Kypr dostat je samozřejmě letecky, poté si ve zdejší půjčovně zapůjčit auto nebo skútr a ta pravá pohoda již může začít. Pokud Vás nebaví pouze opalování se na pláži a celodenní polehávání, můžete si udělat výlet kolem ostrova a poznat místní kulturu, obyvatele a také památky. Pro ty otrlejší a odvážnější tu je připraven i výstup na nejvyšší horu Olympos, až nahoru se nedostanete, ale možná Vás při tomto výletu překvapí, že na Kypru se dá v zimě i lyžovat, takže si sem můžete jet v zimě užít trochu sněhu.

Rekreační domy a apartmány na Kypru