Tipy na výlety

Všem, pro které není dovolená jen hezké počasí a pěkná příroda, nabízí Lucembursko spoustu menších i větších pamětihodností a zajímavých míst, které stojí rozhodně za objevování. Kromě malebných vesniček a jejich idylických staveb by samozřejmě nebyla návštěva Lucemburska kompletní bez prohlídky hlavního města Lucemburk (Luxembourg). Lucemburk se již dvakrát stal hlavním kulturním městem Evropy a jeho překrásné historické jádro je pod ochranou Světového kulturního dědictví UNESCO. Další tipy na výlety v Lucembursku si můžete přečíst níže. Pronajměte si apartmán nebo rekreační dům v Lucembursku a nechte se na vlastní oči a kůži přesvědčit, kolik atrakcí a zajímavých míst tato rozlohou malá země na hranicích s Belgií, Francií a Německem nabízí! Apartmány v Lucembursku Vás jistě nadchnou!

Päiperleksgaart

Tato unikátní zahrada s motýli v nádherném prostředí vinařského města Grevenmacher je vynikajícím tipem pro milovníky přírody. Exotická motýlí zahrada Päiperleksgaart má rozlohu 600 m2 a žijí zde stovky tropických motýlů! Tento ráj doslova láká k dlouhé procházce ve fascinujícím světě tropů s konstantní teplotou 27 stupňů. Dozvíte se úplně všechno o životním cyklu motýlů a na přání je také možnost objednat komentovanou prohlídku. Rezervujte online naše rekreační domy v Lucembursku.

Adolfův most

Most Adolphe-Brücke v Lucembursku je národním symbolem pojmenovaným po vévodovi Adolfu Lucemburském. Most spojuje čtvrť Gare s centrem Lucemburku (Luxembourg). Adolfův most v hlavním městě Lucemburk je dlouhý 153 m a široký 42 m a v roce 1903, kdy byl postaven, se jednalo o most s největším kamenným obloukem na světě. Most se klene nad údolím řeky Pétrusse. Rodinná dovolená v Lucembursku bude nezapomenutelným zážitkem.

Pevnost Fort Thüngen

Pevnost Fort Thüngen je historické opevnění na severovýchodní straně hlavního města Lucemburk. Pevnost se nachází v parku Tři žaludy. Pevnost se někdy rovněž nazývá Tři žaludy, protože na všech třech věžích jsou vyobrazeny obrovské žaludy. Tyto 3 věže a základy pevnosti jsou ostatně vše, co se po Londýnské konferenci v roce 1867 dochovalo. Na stejném pozemku se mimochodem nachází také proslulé muzeum moderního umění Mudam. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Lucembursku.

Esch-sur-Sûre

Esch-sur-Sûre je půvabné malé městečko severozápadně od Lucemburku, kde žije jen několik stovek obyvatel. Esch-sur-Sûre získalo svůj název podle řeky Sûre, která tímto malebným idylickým místem protéká. Za návštěvu určitě stojí velká přehrada postavená na řece, která nabízí výborné podmínky pro plavání a jiné vodní sporty. Z kopce, kde leží ruiny hradu ze 12. století, se otvírá krásný pohled na město i řeku Sûre. Dovolená v Lucembursku je záruka skvělého zážitku pro každého.