Rekreační domy v Lucembursku

Prázdniny v Lucembursku stojí za to!

Je libo poznat slavné historické stavby, monumenty, přírodní perly a kulturu v Lucembursku? Začněte v hlavním městě, projděte jeho technické a starověké stavby a pokračujte do oblasti Malého Švýcarska údolím řek a lesů. Odhalte život proslulých panovníků a podlehněte kouzlu nesmrtelných dob. Po náročném putování ukotvěte v rekreačních domech v Lucembursku.

Stěžejním bodem vaší dovolené v Lucembursku musí být bez pochyby architektonicky, ekonomicky i kulturně jedinečné hlavní město Lucemburg. Už jeho poloha je velmi zajímavá. Mezi řekami Alzette a Pétrusse, obklopené viadukty a mosty leží sídlo Evropského soudního dvora a dalších významných institucí. Jádro města a opevnění jsou zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Rekreační domy a apartmány v Lucembursku

Relaxujte v apartmánech v Lucembursku

Hlavní město Lucemburg není na listině dechberoucích památek náhodou. Staré město se skládá z budov z 18. a 19. století. Zde najdete obchody, bary a nákupní třídu Grande Rue. Atraktivním turistickým cílem jsou Kasematy Bock ležící na skalním ostrohu. Naprosto uchvátí i Velkovévodský palác, náměstí Viléma II., pamětní deska Jana Palacha, katedrála Panny Marie Notre-Dame, ale i kasino, muzea a galerie.

Rodinná dovolená v Lucembursku bude nezapomenutelným zážitkem. Jedním z důvodů, proč se do Lucemburska cestuje, jsou nádherné hrady a jejich zříceniny. Vytvářejí atmosféru romantiky a tajemna. Lucemburský Karlštejn, hrad Vianden, rodiště Jana Lucemburského, je skoro poutním místem. Pohádkový hrad Clervaux leží na skalnatém návrší. Konají se zde pěkné akce, například jazzový festival. Ardény jsou protkány středověkými hrady a hustými lesy. Poznejte zemi nám Čechům historicky blízkou.

Rekreační domy a apartmány v Lucembursku

Rekreační Byty v Lucembursku

V Esch sur Alzette, druhém největším městě najdete pěknou ZOO. V Ettelbrucku je pomník s plastikou orla, farní kostel, sady a zahrady. Půvabné je údolí řeky Sure. Za návštěvu stojí vinařské středisko Grevenmacher. Okouzlující podívanou slibuje městečko Mersch, zámek a blízké jeskyně osídlené již v předhistorické době. Termální lázně Mondorf les Bains při potoku Gander léčí žaludeční potíže a revmatismus.

V Echternachu se budete kochat pohledem na klášter, středověké hradby, kostel sv. Petra a Pavla s románskými věžemi a baziliku sv. Willibrorda. Okolí Diekirchu je proslulé pivovarnictvím a Ďáblovým oltářem. Kostel, klášter, kaple, velkolepý hrad i zalesněné plochy zaujmou v Clervauxu/Clerfu. Nenechte se připravit o výstavu cenných exponátů v muzeích a galeriích. Jistě pak uvítáte pohodlí rekreačních domech v Lucembursku.

Rekreační domy a apartmány v Lucembursku

Dovolená v Lucembursku

Lucembursko je malý stát a je součástí uskupení Benelux plus. Jako prázdninová destinace není příliš známé a vyhlášené, ale milovníci klidu určitě tuto lokalitu ocení. Lucembursko je velmi malá země, takže se stačí ubytovat na jednom místě a do dalších cestovat, autem se dostanete všude do zhruba 40 minut. 

Rekreační domy v Lucembursku jsou skvělým místem pro rodinou dovolenou v Lucembursku. Výhodou dovolené v Lucembursku je fakt, že budete ubytovaní někde v přírodě v blízkosti lesů a řek, takže si odpočinete od všedních starostí v tom opravdovém slova smyslu. A nezapomeňte si vzít kolo, Lucembursko je považováno za ráj cyklistů a najdete zde přes 300 km cyklistických tras a stezek.

Rekreační domy a apartmány v Lucembursku

Ubytování v Lucembursku

Máme pro Vás připravenou nabídku rekreačních domů a apartmánů Lucembursko. Dovolená v Lucembursku Vám zajistí veškerý komfort a stanete se pány svého vlastního času. Pro Vaše děti budou prázdninove domy v Lucembursku kouzelné a budou na ně dlouho vzpomínat. Najdete zde mnoho naučných stezek vedoucích již od Vašeho ubytování Lucembursko, které Vás seznámí s historií země, která je s tou českou významně propojena. Nebo navštivte zoo parky, kde si dokonce budete moci šáhnout fyzicky i na některá zvířata.

Zajímavosti a památky v Lucembursku

Určitě se vydejte na nákupy potravin na místní trhy, bude Vás to bavit. Mísí se zde barvy a vůně kvalitních čerstvých surovin. Odpočinout si poté jděte do některé restaurace či kavárny, kde Vás přivítá milá obsluha. V okolí řek a měst najdete i překrásné vinice a na území Lucemburska můžete navštívit mnoho hradů a zámků.

Pokud zavítáte i do hlavního města, budete přímo okouzleni, je zařazené pod ochranu světového dědictví UNESCO. Prohlédněte si místní katedrálu a projděte se po mnoha mostech v centru, které Vám umožní vidět dominantu města ze všech možných úhlů a perspektiv.

Rekreační domy a apartmány v Lucembursku