search

Ubytování v Maďarsku

Dovolená Maďarsko

Malá země v srdci Evropy, kde se setkávají již po staletí zástupci různých národů. Pro mnoho lidí je Maďarsko zemí kvalitního vína, vynikajících klobás, ostrých jídel, relaxačních středisek a léčebných lázní, rozmanité kultury, zemí s okouzlující krajinou vhodnou pro milovníky cyklistiky a také zemí plnou jezer, která nabízejí skvělé podmínky pro koupání a rybaření.

Dovolená v Maďarsku

Kvalitní ubytování

Rekreační domy v Maďarsku jsou ideálním typem ubytování pro vaši dovolenou v klidu a soukromí. Vámi pronajatý rekreační dům nebo apartmán v Maďarsku bude perfektním zázemím pro vaše výlety do okolí. Čekají zde na vás Puszty, čtyři národní parky a 1100 let staré pomníky pocházející z doby starého Říma a různých období dějin Maďarska. Země se může také pochlubit 22 vinnými oblastmi pěstování vína, kde se konají pravidelné festivaly milovníků vína. 

Rekreační domy v Maďarsku

Rekreační dům nebo byt k pronájmu

Plně zařízený rekreační objekt vám poskytne veškeré pohodlí a svobodu, každý z objektů je zařízen dle osobního vkusu majitele a může stát i zajímavou inspirací. Mezi nejznámější místa v Maďarsku patří bez pochyb Blatenské jezero alias Balaton, které je velmi vyhledávanou letní destinací mnoha turistů. Často je také nazýváno jako ”maďarské moře”, protože se jedná o největší jezero ve střední Evropě. Vyhledávají ho rodiny s dětmi nebo seniory, protože není příliš hluboké a díky tomu bývá velmi teplé.

Rybářské chaty v Maďarsku

Balaton je vhodný i pro fanoušky rybaření nebo vodních sportů. Neváhejte, ubytování Balaton je zárukou skvělé dovolené. Navíc se nacházejí i blízko termálních lázní a wellness středisek, kde si rádi odpočinete. Na dovolenou v Maďarsku hned tak nezapomenete a pokud máte zájem o klidnější dovolenou, doporučujeme prohlédnout si naše ubytování v rekreačních domech u jezera Velence. Najdete zde lázně i koupaliště, milovníci přírody si taktéž příjdou na své, jižní břeh obrostlý vysokým rákosem byl vyhlášen rezervací a je možné sem vyrazit na vyhlídkovou plavbu. Opět můžeme doporučit pro rodiny s dětmi, nacházejí se zde písečné pláže, kde si může každý užít spoustu zábavy.

Dovolená v Maďarsku

Ubytování v soukromí v Maďarsku

Jestliže jste se vody a sluníčka dostatečně nabažili, můžete se jet zkulturnit do hlavního města. Navíc to z původních destinací není nijak daleko a dostanete se tam jak autem po dálnici tak i vlakem. Historie je tu vidět téměř na každém rohu. A mimo to zde najdete i několik velmi známých lázní, které si oblíbili i staří Římané. V zimě i v létě či v jakoukoliv jinou roční dobu si můžete užít dovolenou v apartmánech v Budapešti.

Pokud máte rádi závody F1, jistě vás potěší, že z Budapešti se na okruh dá velmi snadno dostat a je to i blízko. S ubytováním od NOVASOL jste těmto atrakcím nablízku! Říkáte si, že je na vás město příliš rušné a rádi byste sem pouze na návštěvu? Ubytování na Dunajském ostrově vám to umožní, nachází se nedaleko hlavního města ale v překrásné přírodě. Často se o této části Maďarska traduje, že není lepšího místa, kde byste spatřili tolik krás. Maďarsko je ale i známé svým lázeňstvím a termálními koupališti.

Nejvyhledávanější destinací v tomto směru je bezprostředně jedno z nejmenších měst Maďarska, kde se léčí především choroby pohybového soustavy. Mnozí z vás už tuší, o které město se jedná a pro ostatním doporučujeme prohlédnout si rekreační domy a apartmány Kis-Balaton blízko města Zalakaros. Dovolená v Maďarsku je skutečným relaxem a své si zde najde úplně každý. Přečtěte si, na jaké zajímavosti a atrakce v Maďarsku se můžete těšit.

Rekreační domy v Maďarsku

Balaton

Ubytování u Balatonu je skvělá příležitost k odpočinku. Voda v tomto jezeře je čistá i teplá, protože je velmi mělké. Je to skvělá příležitost pro dovolenou s dětmi ale i pro ostatní turisty. Nudu můžete zahnat chytáním ryb, různými vodními sporty, které jsou na pobřeží nabízeny, určitě oceníte když si s sebou na dovolenou do Maďarska vezmete i kola. Jsou zde cyklistické stezky, které vedou kolem Balatonu. Neměli byste zapomenout ani na návštěvu města Keszthely, které je považováno za hlavní město Balatonu.

Dovolená v Maďarsku

Lázně

V Maďarsku se velice často navštěvují lázně pro své blahodárné účinky. Maďarské lázeňství je na velice vysoké úrovni i díky hojnosti termálních a léčivých vod. Díky ubytování v Maďarsku nebudete mít daleko ani do různých lázeňských měst, kde se horké prameny používají jako prevence proti chorobám, ke zlepšení zdravotního stavu nebo k rehabilitaci pacientů. 

Kardiaci by měli navštívit lázeňské město Balatonfüred, kde budou léčeni vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodou. Nebo si můžete najít ubytování nedaleko města Debrecen. Tohle druhé největší město Maďarska se slavnou historií skrývá termální vodu o teplotě 63°C, které se používá jako terapeutická voda.

Dovolená v Maďarsku

Pohostinnost

Jestli se v Maďarsku ubytujete nedaleko místních obyvatel a setkáte se s nimi, jistě budete překvapeni jejich pohostinností. Na stole nebude chybět uherský salám, paprikové pokrmy nebo výborné víno. V připraveném jídle určitě nebude chybět cibule a vepřové sádlo, protože tyto dvě suroviny tvoří základ maďarské kuchyně. Maďaři většinou připravují husté a vydatné polívky, a proto následují chody jako záviny, langoše nebo palačinky. Při pohostinství nebude chybět místní fogaš nebo doboš.