Zábava v Maďarsku

Během rodinné dovolené si každý chce přijít na své a zažít něco zajímavého. Maďarsko nabízí celou řadu zajímavých míst a akcí. Pro Vás jsme vybrali to nejdůležitější, abyste si od samého začátku mohli dobře naplánovat svou dovolenou v Maďarsku.

  • Limes: Pozůstatky římské pohraniční hradby můžete vidět i v Maďarsku podél Dunaje. Částečně patří do světového kulturního dědictví UNESCO.

Budapešť, Óbuda

  • Jsou to pozůstatky civilního a vojenského města Aquincum. Je staré více než 2000 let a je považováno za římskou předchůdkyni Budapešti. Dva amfiteátry, vily zdobené mozaikou, staré vojenské lázně a kamenné pilíře akvadukta můžete vidět v severní části města.
  • Aquincum-Muzeum vystavuje cenné nálezy jako nástěnnou malbu, zpracované kameny a antické varhany.
  • V okolí hlavního náměstí městské části Óbuda panuje zvláštní atmosféra, kterou byste si neměli nechat ujít.
  • V blízkosti se nacházejí obě umělecká muzea - Imre-Varga-Muzeum a Vasarely-Muzeum. Muzeum Kiscell má bohatou sbírku uměleckých předmětů věnovaných městu.

Rekreační domy v Maďarsku jsou tou správnou volbou pro Vaši dovolenou.

Markétin ostrov

Ostrov na Dunaji, kde je automobilová doprava zakázána, se nachází uprostřed Budapešti. Markétin ostrov je zelenou oázou mezi Markétiným mostem (Margit híd) a mostem Árpád (Árpád híd). Několik set let staré stromy, růžová zahrada, jezero s termální vodou, japonská zahrada a vodopád lákají k odpočinku. Je tu i obora. Na přírodním jevišti se v létě konají nejrůznější hudební akce. Můžete tu navštívit i historické památky jako např. zříceniny dominikánského a františkánského kostela vč. k nim patřícím klášterů. Z věže kapličky premonstrátů zní nejstarší zvon země.

  1. Prohlédněty si naše ubytování v Maďarsku.

Stará pevnost Komárom

Tento systém opevnění pocházející z počátku 13. století poskytoval v době rakousko-maďarské monarchie přístřeší 20.000 vojákům. Ačkoliv byla pevnost v průběhu staletí opakovaně přestavována, zachovala si jednotný styl. Pevnost je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Gödöllő

Na zámku Gödöllő severovýchodně od Budapešti rád trávil svůj čas rakouský císařský pár František Josef a jeho choť královna Alžběta v době rakousko-maďarské monarchie. Stavba stará 20 let je jedna z největších a nejvýznamnějších své doby. Dnes se v slavnostní síni a na nádvoří konají festivaly a koncerty klasické hudby. I divadlo v barokním slohu láká svým programem návštěvníky z celého světa. Modlitební kostel v Máriabesnyő je již po staletí známým poutním místem.

Pohoří Mátra

Vrcholy pohoří Mátra na severu Maďarsku se také přezdívají Střechou Maďarska. Televizní věž vysoká téměř 190 metrů má vyhlídkovou plochu, odkud se otevírá nádherný výhled na okolní pohoří. V pohoří Mátra se nachází středisko zimních sportů s různě dlouhými sjezdovkami a skokanským můstkem. Vzduch je tu velmi čistý, po celý rok návštěvníky rozmazluje slunce.

 

Eger

Eger na severu Maďarska patří k nejhezčím barokním městům. Více než 1000 let je sídlem biskupa. Město se může poohlédnout za slavnou minulostí, odkud pocházejí dobře zachovalé a citlivě restaurované stavební památky. Jedna z nich je středověký hrad. V roce 1552 byl dějištěm bitvy s Turky, když velitel hradu István Dobó bránil hrad proti početné přesile nepřítele. Minulost je názorně prezentována v mnoha muzeích, jako např. v Žalářském muzeu, v Panoptiku, v mincovně a obrazárně, v které si můžete prohlédnout umělecká díla z 16. až 19. století. Pozoruhodný je druhý největší kostel Maďarska v klasicistickém slohu, kde se nacházejí největší varhany země. Jedna z nejhezčích knihoven je umístěna v bývalém lyceu. Mezi 150.000 knihami je také první v Maďarsku tištěná kniha z roku 1473. Turecké lázně připomínají lázeňskou kulturu během nadvlády Turků. Oblast je známá ovšem i svým červeným vínem s bohatým buketem, které byste si neměli nechat ujít.

Národní park Aggtelek

  • Jeskyně Aggtelek-Baradla leží severozápadně od města Miskolc a patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Nepochybně je jedním z nejpozoruhodnějších geologických fenoménů světa.
  • Jeskyně se nachází částečně na území Slovenska.(vstup do jeskyně je také ze slovenské strany) Protéká jí podzemní řeka, různé krápníkové útvary působí na návštěvníky velkým dojmem.
  • Je tu koncertní síň, která se pravidelně používá pro nejrůznější koncerty. Nabízejí se různé procházky jeskyní.
  • Naše apartmány v Maďarsku předčí veškerá Vaše očekávání.